Μια νύχτα πόζας κι έκστασης στο Faz, Δεκέμβρης του 1991. Aπό τον Σπύρο Στάβερη
Αθήνα

Μια νύχτα πόζας κι έκστασης στο Faz, Δεκέμβρης του 1991. Aπό τον Σπύρο Στάβερη

Ένα φωτορεπορτάζ που αποτυπώνει μοναδικά τις απαρχές του αθηναϊκού clubbing.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Αθήνα
51 Σχόλια
123
Glass Onion 9.4.2013 | 14:07
Αυτά είναι! Μήπως υπάρχει και κάτι από το Booze της ίδιας περιόδου;
avatar
ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ 9.4.2013 | 16:17
Είχα αφήσει τη μηχανή στο σπίτι.
avatar
ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ 9.4.2013 | 16:17
Είχα αφήσει τη μηχανή στο σπίτι.
avatar
Stathis_fr 28.4.2013 | 17:53
Πες τα!! Το τέλειο μαγαζι στη καλύτερη περίοδο!
someone 9.4.2013 | 14:28
ημουν εκει................!
avatar
Ψυχολέσι 9.4.2013 | 15:00
a blast from the hipster past
Roxy Black 9.4.2013 | 15:12
Υπεροχες φωτογραφιες
avatar
bittergirl 9.4.2013 | 15:25
Tέλειο!
avatar
outoftime 9.4.2013 | 16:38
Is it just me ή ο τύπος στη μέση της προτελευταίας φωτογραφίας είναι ίδιος ο Τσίπρας;
avatar
ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΣΙΡΟΣ 9.4.2013 | 17:35
It's not just you μου το έχουν πει και άλλοι χαχαχαχα
Ashton Heston III 27.5.2017 | 21:53
Σε 4 χρόνια από τότε που έγραψες το μήνυμα δεν θα καμαρώνεις πλέον για την ομοιότητα που--δήθεν--έχετε ή είχατε. Θα λες, "όχι, δεν μοιάζουμε καθόλου"--που είναι και η αλήθεια. (Φιλικό μήνυμα από το μέλλον)
:-)
avatar
Άνγκελα Μέι Σούλτς 28.5.2017 | 13:19
Τραγικη ειρωνια!!!
someone 9.4.2013 | 19:35
Loras πρωτα.... στον Λορεντζο, και μετα FAZ , & 105,5 .. .
avatar
AlexK 10.4.2013 | 23:17
Δεν υπάρχει περίπτωση να μην γνωριζόμαστε, ακολουθούσα το ίδιο δρομολόγιο.
stan caiman 9.4.2013 | 20:32
Αναρωτιέμαι, αν το ζητούμενο είναι να φανταστεί κανείς πως είναι σήμερα όλοι αυτοί. Τι άλλο..
Foxy Brown 13.4.2013 | 14:17
Πως να ειναι δλδ,με πι & ακρατεια?
Αν ηταν τοτε 20+ σημερα θα ειναι 40+ και μερικοι θα διασκεδαζουν ακομα καλυτερα απο καποιους αλλους....που ειναι το περιεργο???
stan caiman 13.4.2013 | 18:52
περίεργη είναι η διάκριση ανάμεσα στο αυτοί και οι άλλοι (?) όπως και το "διασκεδασόμετρο"
Ir3n4 18.5.2013 | 03:39
Εγω παντως ημουν εκει, δεν ειμαι ακομα ουτε 40, κ εγω κ οι υπολοιποι εξακολουθουμε να ειμαστε το ιδιο στυλατοι. Για να μην εχεις πια την απορια...
avatar
Donna 19.5.2013 | 22:03
Ετσι ακριβώς!!!!

sklitsdaulus 9.4.2013 | 20:32
σε συνδυασμό πάντα με το απόλυτο ρούχο της εποχή AREA και στη συνέχεια ANTONIOS MARCOS
χρυσάνθη 9.4.2013 | 20:50
Πω - πω συρφετός φλωράτζας και λάιφ στάιλ! Τα παράγωγα του ΚΛΙΚ και του MAX, κωστοπουλάνθρωποι.
μυθικός αστός 9.4.2013 | 21:19
Δε νομίζω ότι αυτοί ήταν οι άνθρωποι του Κωστόπουλου. Μάλλον για προ-χιπστερ μου φαίνονται. Αλλά πάλι, που να ξέρω, καλύτερα να μας πει κάποιος που ήταν εκεί... δυστυχώς ήμουν πολύ μικρός τότε για αυτά τα πάρτυ :(

Εμένα πάντως μου φαίνονται υπέροχες αυτές οι φωτογραφίες. Δε θα μπορούσα να φανταστώ ότι υπήρχε αυτή η Αθήνα τότε.
χρυσάνθη 9.4.2013 | 21:40
Γι΄αυτό άσε τους μεγαλύτερους, που θυμούνται ακιβώς το σκηνικό, να βγάλουν συμπέρασμα.
avatar
AlexK 10.4.2013 | 23:24
Έχεις δίκιο και ας είσαι μικρός όπως λές.
Το Faz,το Βοοz, το Wild Rose δεν είχαν σχέση με τις εκδόσεις του Κωστόπουλου.
Το <<Άτομο> ναι, ίσως λόγω Μουρατίδη που έκανε εκπομπή στο ΚΛΙΚ και έπαιζε και μουσική συχνά εκεί και το Κalhua , αυτά τα δυο εμείς που συχνάζαμε στο μαγαζιά που προανέφερα τα θεωρούσαμε φλώρικα και τα σνομπάραμε.
avatar
pagapontis 31.10.2013 | 09:19
ειχα παει αρκετε ςφορες στο φαζ αν και προτιμουσα αλλα -μπουζ, γοθαιλντ ροουζ και συνοικιακα ροκαδικα.
ο λογος? πολυ ψευτια, ποζερια και ενω υπηρχε παιχνιδι δεν υπηρχε φεσωμα γιατι κερδιζε το υφακι. παντως ναι ειναι εποχες λαιφ σταιλ.
123