Σαμαράς: «Μίλησα ακόμη και με το Θεό»
Πολιτική

Σαμαράς: «Μίλησα ακόμη και με το Θεό»

Ο πρωθυπουργός έφτασε πολύ ψηλά αλλά δεν τα κατάφερε

ΘΕΟΦΙΛΟΣ ΔΟΥΜΑΝΗΣ

Η δήλωση του πρωθυπουργού ότι η διαπραγμάτευση ολοκληρώθηκε, προκάλεσε έντονη δυσφορία στους κυβερνητικούς εταίρους, τόσο στη ΔΗΜΑΡ που επιμένει ότι υπάρχει ακόμη χρόνος για υποχωρήσεις της Τρόικα για τα εργασιακά, όσο και για το ΠΑΣΟΚ στο οποίο ο κ. Βενιζέλος προσπαθεί να πείσει την εύθραυστη κοινοβουλευτική ομάδα του να ψηφίσει υπέρ των μέτρων.

 

Όμως ο κ. Σαμαράς έφτασε πολύ ψηλά κατά δήλωση του για να επιτύχει κάτι καλύτερο αλλά βρήκε κλειστές, ακόμη και τις πόρτες του παραδείσου. Σύμφωνα με το ΜΕΓΚΑ ο πρωθυπουργός φέρεται να είπε σε κορυφαίο υπουργό του: «Μίλησα ακόμη και με τον Θεό, δεν μπορεί να γίνει τίποτα καλύτερο.»

 

 

Ακολουθήστε το LiFO.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

 

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο LiFO.gr

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Τσίπρας για Μπεκατώρου: Όταν μία γυναίκα μιλάει είναι σπουδαίο

Πολιτική Τσίπρας για Μπεκατώρου: Όταν μία γυναίκα μιλάει είναι σπουδαίο

16.1.2021
Ο Μητσοτάκης μίλησε με τη Μπεκατώρου μετά την καταγγελία για βιασμό - Η ανάρτηση στο Facebook

Πολιτική Ο Μητσοτάκης μίλησε με τη Μπεκατώρου μετά την καταγγελία για βιασμό - Η ανάρτηση στο Facebook

16.1.2021
Μενδώνη για Μπεκατώρου: Η γενναία στάση της είναι παράδειγμα για όσες γυναίκες έχουν υποστεί κακοποίηση

Πολιτική Μενδώνη για Μπεκατώρου: Η γενναία στάση της είναι παράδειγμα για όσες γυναίκες έχουν υποστεί κακοποίηση

16.1.2021
Γεωργιάδης: Το SMS των 2 ωρών δεν ισχύει για κομμωτήρια

Πολιτική Γεωργιάδης: Το SMS των 2 ωρών δεν ισχύει για κομμωτήρια

16.1.2021
Κυβερνητικές πηγές: Χρήσιμη μια συνάντηση Μητσοτάκη - Ερντογάν

Πολιτική Κυβερνητικές πηγές: Χρήσιμη μια συνάντηση Μητσοτάκη - Ερντογάν

15.1.2021
Τέλος εποχής για την Άνγκελα Μέρκελ - Το CDU εκλέγει νέο ηγέτη

Πολιτική Τέλος εποχής για την Άνγκελα Μέρκελ - Το CDU εκλέγει νέο ηγέτη

15.1.2021
Πηγές ΣΥΡΙΖΑ: Επική αναδίπλωση της κυβέρνησης για την αύξηση των προστίμων στα 500 ευρώ

Πολιτική Πηγές ΣΥΡΙΖΑ: Επική αναδίπλωση της κυβέρνησης για την αύξηση των προστίμων στα 500 ευρώ

15.1.2021
Τσίπρας: Εξοντωτικό το πρόστιμο των 500 ευρώ - Αντιμετωπίζετε την πανδημία με τον Χρυσοχοΐδη

Πολιτική Τσίπρας: Εξοντωτικό το πρόστιμο των 500 ευρώ - Αντιμετωπίζετε την πανδημία με τον Χρυσοχοΐδη

15.1.2021
Μητσοτάκης: Οι ειδικοί επιτρέπουν το άνοιγμα του λιανεμπορίου- Λελογισμένο ρίσκο που μπορούμε να πάρουμε

Πολιτική Μητσοτάκης: Οι ειδικοί επιτρέπουν το άνοιγμα του λιανεμπορίου- Λελογισμένο ρίσκο που μπορούμε να πάρουμε

15.1.2021
Ξυλοδαρμός σταθμάρχη - Τσιάρας: Αυστηρότερες ποινές για όσους βιαιοπραγούν σε εργαζόμενους

Πολιτική Ξυλοδαρμός σταθμάρχη - Τσιάρας: Αυστηρότερες ποινές για όσους βιαιοπραγούν σε εργαζόμενους

15.1.2021
21 Σχόλια
avatar
Ανώνυμος/η 30.10.2012 | 23:50
«Μίλησα ακόμη και με τον Θεό, δεν μπορεί να γίνει τίποτα καλύτερο.»
...και κυκλοφορεί ακόμα ελεύθερος?...
karmiris 31.10.2012 | 00:29
Με δουλεύεις;;;; εδώ έγινε Πρωθυπουργός!!!!!!
avatar
car der ine 31.10.2012 | 00:15
Ας είναι ελαφρύ το χώμα..
kyklothymikos 31.10.2012 | 00:20
Τζίζους Κράιστ!!!!!
avatar
Panais 31.10.2012 | 07:08
Τζίζας Κράιστ, φιλαράκι :)
karmiris 31.10.2012 | 00:23
ακόμα και ο Θεός μας είπε ότι θα πάρουμε από τα τρια το μακρύτερο...
Guilty 31.10.2012 | 00:24
http://www.youtube.com/watch?v=7m67XXw72Rc&feature=related ...εγώ τον Θεό λυπάμαι.
avatar
Ανώνυμος/η 31.10.2012 | 09:21
vazume links mono otan prokeitai gia kati kalo pou theloume na moirastoume. Thanks
asmilon 31.10.2012 | 00:29
Ποσο τραγικα λιγος! Κριμα, πραγματικα κριμα που στην πιο κρισιμη στιγμη της νεωτερης ιστοριας μας εχουμε τετοιο πρωθυπουργο, χωρις φυσικα η πλειοψηφια των πολιτικων μας να παει πισω.
Πι Μπουρλέ 31.10.2012 | 00:35
Το τηλέφωνό μου πάντως δεν έχει χτυπήσει όλη μέρα.
avatar
Ανώνυμος/η 31.10.2012 | 09:32
Για τη δήλωση του την άλλη που έγινε προ ημερών γιατί δεν σχολιάζετε κάτι? ..Δεν σας φάνηκε όσο γελοία φάνηκε σε μένα?

"...Αν αποσυνθέσουμε την Ελλάδα θα απομείνει μια ελιά, ένα αμπέλι και ένα καράβι. Με αυτά την ξαναφτιάχνουμε! Οδυσσέας Ελύτης "
(Τάδε έφη ...Σαμαράς)

Hahahaha !!!

Αφήστε που η ατάκα έχει κυκλοφορήσει παντού στο internet τον τελευταίο καιρό , την ξέρουν όλοι και όλοι γνωρίζουν πως έλαβαν ένα απ'τα κλασικά email με φωτό 1 ελιάς και το από πάνω quote οι αυτοί που κανονίζουν τα speeches του Σαμαρά... Ο τύπος είναι για πολλά LOLZ !!! Ούτε το acting δεν το έχει... Δηλαδή καθώς το έλεγε δε φάνηκε να το πίστεψε, ούτε έπεισε ότι έχει 'διαβάσει' Ελύτη

Δείτε και ένα σχετικό cartoon ενός πολύ ταλαντούχου σκιτσογράφου

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4680154519669&set=a.1224455689358.35137.1167965458&type=1&theater
avatar
Ανώνυμος/η 31.10.2012 | 16:32
http://radrobs.tumblr.com/post/34693798972
avatar
Ανώνυμος/η 31.10.2012 | 17:24
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=366323856787593&set=a.352333794853266.85555.351451781608134&type=1&theater ++++
pili 31.10.2012 | 09:34
και ο Μπους κάτι τέτοια χαριτωμένα δεν έλεγε;

http://www.guardian.co.uk/world/2005/oct/07/iraq.usa
avatar
Cercum 31.10.2012 | 09:41
Κάτι Τέτοιες Παπαριές Έλεγε και ο Bush
ImmortalWind 31.10.2012 | 14:41
και ο Θεός άκυρο μας έριξε δηλαδή;
AmyPond 31.10.2012 | 15:29
Με τη δύναμη της Παναγιάς δεν τα καταφέραμε, με τη δύναμη του Θεού δεν τα καταφέραμε, ας πει κάποιος στο Σαμαρά να ρωτήσει τη Sailor Moon μήπως τα καταφέρουμε με τη δύναμη του φεγγαριού.
pazoglou 31.10.2012 | 15:55
με τον Διάβολο να μιλόυσε καλύτερα
kiss my fanny!!! 31.10.2012 | 16:04
Όταν λέει ότι μίλησε με τον Θεό ποιον ακριβώς εννοεί; Τη Μέρκελ ή τον Ομπάμα;
avatar
geoponos 31.10.2012 | 19:14
Teo φυλάξει! Ζούμε στο Σαμαριστάν. Έχουμε φουμάρει τόση "παραμύθα" τόσα χρονια που λέει αυτά ο πρωθυπουργός ενος "κρατους" (πλακα κανω έτσι?) και είναι ακομα οι πέτρες η μια πάνω στην άλλη. Προβλεπω όταν κάνουν τη μπούκα οι Τούρκοι, να ψαχνει στο κινητο, τον μαρμαρωμένο βασιληα να μας σωσει. ΤΕΛΟΣ ΑΔΕΛΦΙΑ ΠΡΟΒΑΤΑ. ΓΚΙΤΣ ΓΚΙΤΣ ΓΚΙΤΣ. (καμιά θεσούλα εστω και τώρα στο τέλος???) :)
avatar
Πάνος Ζ 31.10.2012 | 19:58
Πολλά χαιρετίσματα...