Ο Γερμενής της Χ.Α. επιτέθηκε στον Καμίνη και χτύπησε 12χρονο κοριτσάκι
Πολιτική

Ο Γερμενής της Χ.Α. επιτέθηκε στον Καμίνη και χτύπησε 12χρονο κοριτσάκι

Προσπάθησε να βγάλει και το περίστροφό του, σύμφωνα με μαρτυρίες

Βουλευτής της Χρυσής Αυγής, ο Γιώργος Γερμενής, γνωστός και ως Καιάδας, χτύπησε ένα 12χρονο κοριτσάκι το πρωί, στην προσπάθεια του να επιτεθεί  στον Γιώργο Καμίνη.

 

Μετά την ματαίωση της εκδήλωσης στην πλατεία Συντάγματος, μια ομάδα με επικεφαλής το βουλευτή πήγε στο κοινωνικό παντοπωλείο του Δήμου για να εντοπίσει τον Γ. Καμίνη.

Σύμφωνα με την καταγγελία του ίδιου του δημάρχου, ο βουλευτής προσπάθησε να ρίξει μπουνιά στον Γ. Καμίνη, την ώρα που εκείνος μοίραζε λαμπάδες σε παιδιά μέσα στο κοινωνικό παντοπωλείο, και τελικά χτύπησε ένα 12χρονο κοριτσάκι στο πρόσωπο. Σύμφωνα με μαρτυρίες ο Γερμενής επιχείρησε να τραβήξει και περίστροφο.

 

«Ο κύριος αυτός οπλοφορεί κιόλας» είπε ο κ. Καμίνης για τον Γερμενή στον Σκάι.

 

Ο Γ. Καμίνης κατέθεσε μήνυση.

 

 

Ακολουθήστε το LiFO.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

 

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο LiFO.gr

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Καταγγελία στη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος για ιστοσελίδα εκδικητικού σεξιστικού περιεχομένου

Πολιτική ΣΥΡΙΖΑ: Καταγγελία στη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος για ιστοσελίδα εκδικητικού σεξιστικού περιεχομένου

5.12.2020
Τηλεδιάσκεψη στο Μαξίμου για το εμβόλιο του κορωνοϊού- Στόχος να ξεκινήσει τον Ιανουάριο ο εμβολιασμός

Πολιτική Τηλεδιάσκεψη στο Μαξίμου για το εμβόλιο του κορωνοϊού- Στόχος να ξεκινήσει τον Ιανουάριο ο εμβολιασμός

5.12.2020
Μητσοτάκης: Δεν νοείται να μην βρεθεί αντιμέτωπη με συνέπειες η Τουρκία

Πολιτική Μητσοτάκης: Δεν νοείται να μην βρεθεί αντιμέτωπη με συνέπειες η Τουρκία

4.12.2020
Τσίπρας: Να δοθούν τα πρακτικά της επιτροπής λοιμωξιολόγων - Μέλη της καταγγέλλουν αδιαφάνεια

Πολιτική Τσίπρας: Να δοθούν τα πρακτικά της επιτροπής λοιμωξιολόγων - Μέλη της καταγγέλλουν αδιαφάνεια

3.12.2020
Τσαβούσογλου: «Η ελληνική κυβέρνηση πιστεύει ότι μπορεί να ξεφύγει με την στρατηγική της λοιδορίας»

Πολιτική Τσαβούσογλου: «Η ελληνική κυβέρνηση πιστεύει ότι μπορεί να ξεφύγει με την στρατηγική της λοιδορίας»

3.12.2020
Λέσβος: Συμφωνία Ελλάδας-ΕΕ για πρότυπη δομή φιλοξενίας προσφύγων και μεταναστών στο νησί

Πολιτική Λέσβος: Συμφωνία Ελλάδας-ΕΕ για πρότυπη δομή φιλοξενίας προσφύγων και μεταναστών στο νησί

3.12.2020
Μητσοτάκης: Τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά για όσο κρίνουν οι ειδικοί

Πολιτική Μητσοτάκης: Τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά για όσο κρίνουν οι ειδικοί

2.12.2020
Μητσοτάκης: Κλειστά τα μπαρ «μέχρι να έχουμε τα εμβόλια»

Πολιτική Μητσοτάκης: Κλειστά τα μπαρ «μέχρι να έχουμε τα εμβόλια»

2.12.2020
ΣΥΡΙΖΑ: Ο Μητσοτάκης έσπασε την καραντίνα και φωτογραφιζόταν αγκαλιά με κόσμο χωρίς μάσκα- Πέτσας: Απελπισμένη αντιπολίτευση

Πολιτική ΣΥΡΙΖΑ: Ο Μητσοτάκης έσπασε την καραντίνα και φωτογραφιζόταν αγκαλιά με κόσμο χωρίς μάσκα- Πέτσας: Απελπισμένη αντιπολίτευση

2.12.2020
Γεωργιάδης: Προσανατολιζόμαστε σε ένα άνοιγμα των εποχικών ειδών

Πολιτική Γεωργιάδης: Προσανατολιζόμαστε σε ένα άνοιγμα των εποχικών ειδών

2.12.2020
55 Σχόλια
123
avatar
καλλιστώ 2.5.2013 | 11:50
Αυτοί είναι οι Χρυσαυγίτες. Να τους χαίρονται οι ψηφοφόροι τους!
Εχουμε 2.5.2013 | 18:21
το χειροτερο? τους χαιρονται..
Κύριος με τα όλα του 2.5.2013 | 18:31
Νομιζεις οτι δεν τους χαιρονται? Ψοφανε για κατι τετοια.
AleaJactaEst 2.5.2013 | 11:52
Τι στο διαολο;;; Πηγε με οπλο;;; Και δεν τον εδεσαν για προμελετημενο εγκλημα;
Scrat 2.5.2013 | 13:03
Ελα μου ντε!!
Pegasus 2.5.2013 | 15:08
Ούτε τα προσχήματα πλέον.
avatar
BeeGirl 2.5.2013 | 11:57
Ηδη το βλέπω το Δ.Τ. των Χ.Α. "Εξοστρακίστηκε η γροθιά του μαχητή του δικαιου". Και εμείς θα συγχυστούμε, και για να ξεχάσουμε, την Κυριακή θα σουβλίσουμε το αρνάκι μας στα χωριά ή σε φίλους, γιατί λεφτά δεν υπάρχουν. Και η ζωή συνεχίζεται...
Hallward 2.5.2013 | 12:08
Οι τραμπούκοι στη φυλακή... (και αυτοί που τους ψήφισαν)
Agent Nina 2.5.2013 | 12:40
Τώρα που αρχίζει να φτάνει στην πόρτα μας, θα ενοχληθούμε, ή όχι ακόμα;
eclaire 2.5.2013 | 13:19
Δεν ιδρώνει το αφτί τους!!!
avatar
flipper 2.5.2013 | 13:47
Αισιόδοξη σε βρίσκω με αυτό το "αρχίζει να φτάνει στην πόρτα μας".

Πιστεύω ότι αυτοί οι αχρείοι στρογγυλοκάθονται ήδη στο σαλόνι μας (ξέρεις κάποιο κανάλι που να *μην* τους προβάλλει; ) και έχουν ήδη βάλει τα βρωμοπόδαρα τους πάνω στο τραπέζι μας.

Το επόμενο στάδιο θα είναι να μας επιβάλλουν το πως θα ντυνόμαστε, πως θα φερόμαστε και θα μας ζητήσουν να τους φέρουμε ότι φαγώσιμο έχει το ψυγειο μας.

Αλλά μην αγχώνεσαι, *ούτε* τότε θα ενοχληθούμε :-(

Ένα 10% των ελλήνων ψηφοφόρων τα βρίσκει όλα αυτά φυσιολογικά και επιθυμητά. Μόνο ο Χίτλερ είχε πάρει μαγαλύτερο εκλογικό ποσοστό, γιά μιά και μοναδική φορά (1933). Σε καμμία άλλη χώρα του κόσμου, σε καμμία άλλη εποχή οι ναζιστές δεν είχαν πλησιάσει καν το 10%.

Ορίστε μιά ακόμα ελληνική πρωτιά. Να την χαιρόμαστε.
Agent Nina 3.5.2013 | 11:32
Μέχρι να γυρίσεις σπίτι σου δαρμένος επειδή είπες τη γνώμη σου ελεύθερα, δεν ξέρεις.

Δεν αναφερόμουν μεταφορικά στην πόρτα μας. Το λέω απολύτως κυριολεκτικά. Αν έρθουν στο δρόμο μου στο Κερατσινάκι, όπου ζουν μαζί μου πακιστανοί και μαύροι και τσιγγάνοι και έλληνες σε πλήρη αρμονία, τότε θα είμαι δικαιολογημένη να βάλω τις φωνές; Ή ούτε τότε γιατί δε θα είμαι εγώ ο στόχος..
nasos25 2.5.2013 | 12:49
Ωραια και πηγε ρε παιδι μου,το περιστροφο τι το ηθελε η παλιοκοτα??να το κανει τι??πραγματικα δε καταλαβαινω το λογο που ηθελε να το τραβηξει...
avatar
Ανώνυμος/η 2.5.2013 | 13:34
Είναι επιδειξίες αλλά επειδή δεν έχουν πουλάκι να επιδείξουν, επιδεικνύουν μαχαίρια,κουμπούρια,σημαίες,στολές και κραυγές.

Άντε καλά τους τηλε-καταδικάσαμε και αυτούς, τώρα όλα άλλαξαν στην κοινωνία, πάω να βάψω αυγά.
avatar
Pan_Alex 2.5.2013 | 15:54
Μάλλον το ήθελε σε περίπτωση που το δωδεκάχρονο ήξερε πολεμικές τέχνες..
avatar
Ανώνυμος/η 2.5.2013 | 13:10
ο εθνο-νταβατζής της διπλανής πόρτας!
Βρε ούστ από δω ..."καράφλα απ' έξω κι από μέσα"!
avatar
pagapontis 2.5.2013 | 13:13
Καμίνη μπέη,στο κουρμπάν μπαϊράμ μπορείς να μοιράσεις αρνιά στα αδέρφια σου.Μερικοί,πριν τα σφάξουν, τα περιποιούνται μερακλίδικα κι αλλιώς.
Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΦΑΗΛΟΥ ΚΡΑΝΙΔΙΩΤΗ ΣΤΗΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΚΑΜΙΝΗ.
avatar
Ανώνυμος/η 2.5.2013 | 16:45
hahahaha re to paxu skoulhki, akoma uparxei?
aseton 2.5.2013 | 13:17
οπλο κρατας οταν εχεις το φοβο σαν κυριαρχο συναισθημα στη ζωη σου.
μη μας φαινεται παραξενο οτι τετοιου ειδους οντα, που βλεπουν παντου φοβο, συμπεριφερονται αναλογα...
avatar
thodoris1981 4.5.2013 | 02:51
οτί φίλε μου είναι στόχοι από όλους τους αναρχικούς της Ελλάδος και στο indymedia μπορείς να βρεις και τον αριθμό κυκλοφορίας του αυτοκινήτου του,ότι δεν έχουν αστυνομική προστασία όπως ο δημοκράτης Καμινης,δεν σε κάνει να φοβάσαι?μπα ε?
Vend-a-goat 4.5.2013 | 15:20
αχ οι καημένοι. Τι δράμα ζουν!
avatar
Ανώνυμος/η 4.5.2013 | 18:31
thodoris, γενικα η πλειοψηφεια εδω μεσα τους σιχαινομαστε τους ναζι. λεω, μηπως να την εκανες σιγα σιγα?
avatar
pagapontis 7.5.2013 | 09:08
ετσι ακριβως
αυτα τα καλοπαιδα που θεωρουν προδοτη τον γλεζο, τον βελουχιωτη, τον λαμπρακη και ηρωες τον ντερτιλη, τους χουντικους πρακτορες της σια και εγραψαν"ετσι ακριβως χαιρετουσαν οι ελληνες πατριωτες" (για τον ναζιστικο αιρετισμο του κατιδη)
που χτυπανε 60χρονες γυναικες και εξαφανιζονται, που χτυπανε 12χρονα, που δολοφονουν ποδηλατες, που βαζουν βομβες σε γεμτους κοσμο κινηματογραφους, που υμνουν τον γκερινγκ και τον χιτλερ, που ψηφιζονται απο ηλιθιους, φασιστες και ματαδες

ειναι ΑΔΙΚΩΣ στοχοποιημενοι ΜΟΝΟ απο τους αναρχικους

διοτι κανονικα σε μια χωρα με αξιοπρεπεις ανθρωπους
οι "ελληνες" ναζι δεν θα υπηρχαν καν.


Vend-a-goat 14.5.2013 | 13:16
ελα ρε θοδο, μην κάνεις έτσι
avatar
thodoris1981 5.5.2013 | 20:53
καλά είναι κι εσύ μαιντανέ να ετοιμάζεις τις βαλίτσες σου για εξωτερικό με την δική σου λογική..από εκεί θα μπορείς και πάλι να γράφεις άσχετα πράματα
Παπ-Άριος 6.5.2013 | 12:42
ΠΑΙΣ ΤΑ ΡΕΕ ΠΑΤΡΙΟΤΙ. ΕΜΑ ΤΙΜΗ, ΨΗΦΟΙ ΠΟΛΛΟΙ
avatar
thodoris1981 7.5.2013 | 00:28
κάτι καινούργιο φίλε?το μυαλό σου τόσο άδειο που μόνο να αντιγράφεις χιλιοειπωμένες χαζομάρες είναι ικανό..
Φυσικά είναι copy paste γιατί δεν πιστεύω να μπορείς να γράψεις κάτι άλλο εκτός από greeklish.
Μετά από τόσο καιρό θα ντρεπόμουν να το γράψω αυτό,αλλά εσύ μπορεί να το είπες και στους φίλους σου
Παπ-Άριος 7.5.2013 | 21:20
ΕΛΑ ΜΑΖΕΨΕ ΚΑΜΙΑ ΨΗΦΟ ΡΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΝΑ ΦΑΤΕ ΚΙΑΛΛΗ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ
avatar
Ανώνυμος/η 8.5.2013 | 14:31
εχω φυγει απο την χωρα εδω και 10 χρονια. εξακολουθω να απεχθανομαι τους υπανθρωπους που υπερασπιζεσαι.
eclaire 2.5.2013 | 13:18
Και γιατί κάποιος δεν τον συνέλαβε αφού χτύπησε το κοριτσάκι; Ασυλία; Ισχύει και για τέτοιου είδους αδικήματα; Για να μη μιλήσω για την οπλοκατοχή γιατί είμαι σίγουρη ότι θα βρεθεί πως το "κατείχε νόμιμα και με άδεια" (ποιος δίνει αυτές τις άδειες;;).
Και προφανώς τώρα κάνει την καλή κοτούλα και κρύβεται -όπως καλά δίδαξε το συνάφι ο Κασιδιάρης- στα γραφεία της ΧΑ αντί να παραδοθεί
MaPa 2.5.2013 | 16:41
Την εμετική απάντηση στην πολύ σωστή ερώτησή σου την έδωσε το πρωτοπαλίκαρο πολύ καιρό πριν:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=30MGH4d6csQ
123