Πολιτική

“Ο κ. Λιάπης βρίσκεται στο ντους”

O συνταξιούχος πρώην υπυργός απολαμβάνει το γεύμα του σε πολυτελές ξενοδοχείο της Μαλαισίας (φωτό)

 

 

Κάτω από τον ευεργετικό καλοκαιρινό ήλιο της Μαλαισίας και στις πολυτέλειες που προσφέρει το ξενοδοχείο Sheraton της Κουάλα Λουμπούρ, προσπαθεί να ξεπεράσει το σοκ από την περιπέτεια του με την ελληνική δικαιοσύνη ο Μιχάλης Λιάπης, ο συνταξιούχος που τον άγγιξε η κρίση.

 

 

 

 

Η Real News δημοσιεύει φωτογραφίες από την προσπάθεια αυτή του πρώην υπουργού που συνελήφθη να οδηγεί αυτοκίνητο με πλαστές πινακίδες και επικαλούμενος λόγους υγείας δεν παρέστη στη δίκη, η οποία τελικά πήρε αναβολή.



Δημοσιογράφος του MEGA επιχείρησε να μιλήσει τηλεφωνικά με τον πρώην υπουργό, όμως η κυρία που απάντησε στο τηλέφωνο του δωματίου, είπε ότι ο πρώην υπουργός βρίσκεται στο ντους. Από τη ρεσεψιόν απάντησαν ότι ο κ. Λιάπης ζήτησε να μην τον ενοχλήσει κανείς γιατί είναι αργά.

 

Ακολουθήστε το LiFO.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

 

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο LiFO.gr

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Τσίπρας: Να δοθούν τα πρακτικά της επιτροπής λοιμωξιολόγων - Μέλη της καταγγέλλουν αδιαφάνεια

Πολιτική Τσίπρας: Να δοθούν τα πρακτικά της επιτροπής λοιμωξιολόγων - Μέλη της καταγγέλλουν αδιαφάνεια

3.12.2020
Τσαβούσογλου: «Η ελληνική κυβέρνηση πιστεύει ότι μπορεί να ξεφύγει με την στρατηγική της λοιδορίας»

Πολιτική Τσαβούσογλου: «Η ελληνική κυβέρνηση πιστεύει ότι μπορεί να ξεφύγει με την στρατηγική της λοιδορίας»

3.12.2020
Λέσβος: Συμφωνία Ελλάδας-ΕΕ για πρότυπη δομή φιλοξενίας προσφύγων και μεταναστών στο νησί

Πολιτική Λέσβος: Συμφωνία Ελλάδας-ΕΕ για πρότυπη δομή φιλοξενίας προσφύγων και μεταναστών στο νησί

3.12.2020
Μητσοτάκης: Τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά για όσο κρίνουν οι ειδικοί

Πολιτική Μητσοτάκης: Τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά για όσο κρίνουν οι ειδικοί

2.12.2020
Μητσοτάκης: Κλειστά τα μπαρ «μέχρι να έχουμε τα εμβόλια»

Πολιτική Μητσοτάκης: Κλειστά τα μπαρ «μέχρι να έχουμε τα εμβόλια»

2.12.2020
Γεωργιάδης: Προσανατολιζόμαστε σε ένα άνοιγμα των εποχικών ειδών

Πολιτική Γεωργιάδης: Προσανατολιζόμαστε σε ένα άνοιγμα των εποχικών ειδών

2.12.2020
Σύνοδος Κορυφής: Το πιο πιθανό σενάριο για κυρώσεις στην Τουρκία

Πολιτική Σύνοδος Κορυφής: Το πιο πιθανό σενάριο για κυρώσεις στην Τουρκία

2.12.2020
Γιώργος Πατούλης: Θετικός στον κορωνοϊό ο περιφερειάρχης Αττικής - Η ανάρτηση στο Facebook

Πολιτική Γιώργος Πατούλης: Θετικός στον κορωνοϊό ο περιφερειάρχης Αττικής - Η ανάρτηση στο Facebook

1.12.2020
Τηλεφωνική επικοινωνία Μητσοτάκη με Μακρόν - Τι συζήτησαν

Πολιτική Τηλεφωνική επικοινωνία Μητσοτάκη με Μακρόν - Τι συζήτησαν

1.12.2020
Πομπέο: Οι ενέργειες της Τουρκίας υπονομεύουν τη συνοχή του ΝΑΤΟ - Η απάντηση Τσαβούσογλου

Πολιτική Πομπέο: Οι ενέργειες της Τουρκίας υπονομεύουν τη συνοχή του ΝΑΤΟ - Η απάντηση Τσαβούσογλου

1.12.2020
24 Σχόλια
12
to_kerataki_mou 22.12.2013 | 11:45
Διακρίνω έναν ρατσισμό απέναντι στους παλιούς άξιους πολιτικούς άνδρες της χώρας ; Που τους έχει αγγίξει και η κρίση ;
Double Helix 22.12.2013 | 12:25
Ένα ντούζ έκανε ο άνθρωπος και τον φάγατε. Έλεος πια.
avatar
polykat 23.12.2013 | 11:06
Και ο Στρος Καν ένα ντουζάκι πήρε αλλά δεν του βγήκε σε καλό!
Κωνσταντίνος Φ. Σισκάκης 22.12.2013 | 12:48
Δεν συνηθίζω να γράφω για την φαιδρότητα του πολιτικού συστήματος. Πολύ περισσότερο, με απασχολεί το υπόβαθρο μέσα στο οποίο κινείται αυτό. Δηλαδή, σε απλά ελληνικά, όλοι εμείς, ο ελληνικός Λαός. Το Πολιτικό Σύστημα αυτής της χώρας δεν έχει έρθει από άλλον πλανήτη. Δεν είναι καν κάτι αφηρημένο, όπως –πολύ βολεύει– να πιστεύουμε οι περισσότεροι από μας. Αποτελείται από ανθρώπους που, με βάση δημοκρατικές διαδικασίες (κυριολεκτικά), αναλαμβάνουν να φέρουν σε πέρας αυτό που τους αναθέτω Εγώ. Κι Εσείς, όλοι.

Η περίπτωση του κ. Μιχάλη Λιάπη έχει δύο διαστάσεις. Η μία, είναι η ανθρωποφαγική πλευρά των ΜΜΕ. Έχοντας τη δυνατότητα να ανασύρουν από το αρχείο τους ολόκληρη τη σύγχρονη πολιτική πραγματικότητα, προσφέρουν τελικά στους τηλεθεατές αυτό που προσέφεραν και τα ρωμαϊκά Κολοσσαία! Κυριολεκτικά. Αίμα, προσβολή, διαπόμπευση, και εντέλει την πιο λαϊκιστική πλευρά τους. Χωρίς κανένα τεκμήριο αθωότητας. Έστω, θεωρητικά. Δεν είναι απίστευτο, και δείγμα των νέων ηθών που πρέπει να περιμένουμε, να παρουσιάζονται στα δελτία της Δημόσιας Τηλεόρασης τα tweets του κάθε πικραμένου για τον συγκεκριμένο πολιτικό; Από την Δημόσια Τηλέοραση; Tweets πια και στα δελτία ειδήσεων;

Αλλά αυτό είναι το λιγότερο…

Το πιο σημαντικό, είναι πως στο πρόσωπο του κ. Μιχάλη Λιάπη, πολύ φοβούμαι, πως ο κάθε 'Ελληνας δεν βλέπει κανέναν άλλον από τον ίδιο τον Εαυτό του. Ο κ. Λιάπης, απλώς, συμπυκνώνει αυτό που είναι για τον καθένα μας το εθνικό σπορ. Η οθωμανική μας αντίληψη σχετικά με το πώς θα ξεφύγουμε και θα ξεγελάσουμε το Κράτος «απατεώνα», «κλέφτη» κλπ. (για το αντίθετο, μια άλλη φορά…). Και ξέρετε, δεν υπάρχει μεγαλύτερη ηδονή, από το να κατηγορείς το δημόσιο πρόσωπο, που φυσικά φταίει για όλα τα κακά του τόπου, για κάτι που είναι «και δικό σου». Ή για την ακρίβεια, είναι μόνο δικό σου!

Κάπως ονομάζεται αυτό στην Ψυχιατρική επιστήμη.

http://parathyri.blogspot.gr/
avatar
Ανώνυμος/η 22.12.2013 | 13:06
Εντόπισα δυστυχώς στην πολυ καλή σας τοποθέτηση ότι τρεις (3) φορές αναφέρεστε τον άνθρωπο αυτόν με το "κύριος" (έστω και με μικρό-συνηθισμένο "κάπα"...)
biterpan 22.12.2013 | 14:21
αναλώσιμοι είναι όλοι στα παιχνίδια τη εκάστοτε εξουσίας. χαρτιά που κάηκαν και ο γκρουπιέρης θα χαρεί πολύ να τα αναδείξει για να βγάλει τα επόμενα. Όλο το παιχνίδι εντυπωσιασμού στημένο και έτοιμο να αναδείξει τα νέα του χαρτιά. για τον επόμενο γύρο. φυσικά επακόλουθα όλα αυτά. άλλωστε όλοι έχουμε ημερομηνία λήξης. το πιο σημαντικό όμως είναι οι νοοτροπίες που αλλάζουν με αυτό το πανηγυράκι. σιγά σιγά με μικρά βηματάκια του κακοφαίνεται του ραγιά, που ήρταν οι οχτροί να των συνεφέρουν.
έτσι σιγά σιγά, μην τυχών και πονέσει...
avatar
Ανώνυμος/η 22.12.2013 | 17:53
κρουπιέρης. κρουπιέρης. κρουπιέρης. πάτε και κάνα καζίνο να μάθετε!
Έλεος με τον "γκρουπιέρη". Τι διάολο είναι ο γκρουπιέρης? Αρχηγός του Γκρουπ?
avatar
Ανώνυμος/η 22.12.2013 | 14:52
Πω πω πω! Τι ανάλυση ήταν αυτή! Και σκέψου να συνήθιζες να γράφεις για την φαιδρότητα! Νταξ, μας έβαλες στην θέση μας! Respectούρα.
biterpan 24.12.2013 | 14:19
δεν ευελπιστώ να αποκομίσω το νομπελ lifo, ούτε να γίνω το κάτι που λυπεί από τα ελληνικά ιντερνετικά δρώμενα. η ανάλυση μου είναι ίσος προβληματική αλλα όχι προσβλητική σε σχέση με την δικια σου. νά σαι καλά και μην φοβάσαι ο ρεσπεκτουρας κοιμάται όμορφα!
avatar
ΤΝΚΣ 22.12.2013 | 21:42
"Το πιο σημαντικό, είναι πως στο πρόσωπο του κ. Μιχάλη Λιάπη, πολύ φοβούμαι, πως ο κάθε 'Ελληνας δεν βλέπει κανέναν άλλον από τον ίδιο τον Εαυτό του."

(Η πρόταση αυτή, φοβούμαι, δεν βγάζει κανένα νόημα, ξανακοίταξέ την.)

Επιπρόσθετα, προσωπικά ως ένας εκ του καθενός Έλληνας, δεν βλέπω καθόλου τον εαυτό μου στον πρόσωπο του Λιάπη.
Οπότε τζάμπα φοβούσαι.

Οπότε, αφού αυτομαστιγώνεσαι που αυτομαστιγώνεσαι, πάψε να νομίζεις ότι πρέπει να το κάνουν και οι άλλοι. Αυτά τα οθωμανικά, σπίτι σου με κλειστά παράθυρα.
avatar
Συμεών 23.12.2013 | 13:35
( Επίσης ,δεν βγάζει νόημα ούτε το 1) ως ένας εκ του καθενός Έλληνας , ούτε το 2) φοβούσαι. )
avatar
Ανώνυμος/η 22.12.2013 | 13:03
Mα πώς μπορεί και καταπίνει τις μπουκιές του ένας ...ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΣ;
avatar
LAMPROS 26.12.2013 | 09:38
Εύκολα, πολύ εύκολα, σχεδόν αμάσητες, ειδικά αμα είναι συνταξιούχος, και τον έχει ακουμπήσει η κρίση.
Στάνης (Μ)παραθείος 22.12.2013 | 13:47
ντροπή σας πια, τι έκανε ο άνθρωπας; ένα τόσο δα πταισματάκι και μετά πήγε κάπου να ηρεμήσει!!!
avatar
Ανώνυμος/η 22.12.2013 | 14:53
Πλημμέλημα! Μην τα ισοπεδώνουμε όλα!
kiss my fanny!!! 22.12.2013 | 14:12
Δεν καταλαβαίνω αυτήν την ειρωνία πια. Εγώ ακόμα περιμένω τον παππού μου από την Κουάλα Λουμπούρ και ναι τον άγγιξε κι εκείνον η κρίση. Πέρυσι είχε κλείσει για Πουκέτ αλλά που λεφτά φέτος, οπότε συμβιβάστηκε κι αυτός με κάτι λιγότερο.
TheMenace 22.12.2013 | 14:17
Λιαπάκο μου μιας που έκανες τον κόπο και πήγες εκεί πιάσε και ένα διαμερισματακι για πιο μονιμα σε καλη τιμη γιατι αν προλαβεις γυρισεις πισω εδω νομιζω ή θα σου ρίξουν το αεροπλανο η θα σε σουβλίσουν στην αποβίβαση. Σε φιλώ!
avatar
psarotoufekas 22.12.2013 | 14:48
- Μάνα παω στην Μαλαισία.
- Διαβατήριο (αυθεντικό) να πάρεις
Colourflow 22.12.2013 | 15:23
κρίση... με πιάνει κρίση...
avatar
Συμεών 22.12.2013 | 20:35
Πολύ εύστοχος ο Σισκάκης.
12