Σοκ στην πλατεία Βάθη
Κοινωνία

Σοκ στην πλατεία Βάθη

Μάνα και γιός αυτοκτόνησαν πηδώντας από το μπαλκόνι

ΘΕΟΦΙΛΟΣ ΔΟΥΜΑΝΗΣ

Μια 90χρονη και ένας 60χρονος πήδηξαν από τον 6ο όροφο πολυκατοικίας στην Πλατεία Bάθη. Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, πρόκειται για μητέρα και γιο.

 

Πιασμένοι χέρι χέρι ανέβηκαν στην ταράτσα πολυκατοικίας που βρίσκεται επί των οδών Ακουμινάτου και Παλαιολόγου στο Μεταξουργείο και έπεσαν στο κενό. Χθες σε πλατεία του Περιστερίου 60χρονος άφησε την τελευταία του πνοή σε παγκάκι, κόβοντας τις φλέβες του...

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Εγκαίνια για το νέο Κέντρο Μελανώματος και Καρκίνου Δέρματος που ανακατασκευάστηκε από το Ίδρυμα Ωνάση

Κοινωνία Εγκαίνια για το νέο Κέντρο Μελανώματος και Καρκίνου Δέρματος που ανακατασκευάστηκε από το Ίδρυμα Ωνάση

19.9.2018
Προστασία από τους πιστωτές για δύο ακόμα μήνες για την FOLLI FOLLIE

Κοινωνία Προστασία από τους πιστωτές για δύο ακόμα μήνες για την FOLLI FOLLIE

12.9.2018
Πώς ο Πέτρος και ο Telly, ένα γκέι ζευγάρι που ζει στο Λονδίνο, άλλαξαν μέσω Instagram τη ζωή ενός 16χρονου

Κοινωνία Πώς ο Πέτρος και ο Telly, ένα γκέι ζευγάρι που ζει στο Λονδίνο, άλλαξαν μέσω Instagram τη ζωή ενός 16χρονου

5.9.2018
Οι αόρατοι πρόσφυγες της Ελλάδας

Κοινωνία Οι αόρατοι πρόσφυγες της Ελλάδας

9.7.2018
To Facebook διέγραψε τη σελίδα του βρετανικού ακροδεξιού κόμματος Britain First

Κοινωνία To Facebook διέγραψε τη σελίδα του βρετανικού ακροδεξιού κόμματος Britain First

14.3.2018
Η φρίκη της εθνοκάθαρσης των Ροχίνγκια πλέον είναι ορατή και από το διάστημα

Κοινωνία Η φρίκη της εθνοκάθαρσης των Ροχίνγκια πλέον είναι ορατή και από το διάστημα

12.11.2017
Έρευνα: Όταν σε μια πόλη διεξάγεται μαραθώνιος, αυξάνουν οι θάνατοι από εμφράγματα

Κοινωνία Έρευνα: Όταν σε μια πόλη διεξάγεται μαραθώνιος, αυξάνουν οι θάνατοι από εμφράγματα

11.11.2017
Ανατροπή στην υπόθεση Δασκαλαντωνάκη: Κέρδισαν και στον Άρειο Πάγο τα παιδιά και η σύζυγος του ιδρυτή της Grecotel.

Κοινωνία Ανατροπή στην υπόθεση Δασκαλαντωνάκη: Κέρδισαν και στον Άρειο Πάγο τα παιδιά και η σύζυγος του ιδρυτή της Grecotel.

15.8.2017
Εκτός κινδύνου η 29χρονη που δέχθηκε αδέσποτη σφαίρα στον Κορυδαλλό

Κοινωνία Εκτός κινδύνου η 29χρονη που δέχθηκε αδέσποτη σφαίρα στον Κορυδαλλό

2.8.2017
Ο ΣΥΡΙΖΑ στο Μέγαρο - Φωτογραφίες από την Κεντρική Επιτροπή

Κοινωνία Ο ΣΥΡΙΖΑ στο Μέγαρο - Φωτογραφίες από την Κεντρική Επιτροπή

28.7.2017
45 Σχόλια
123
avatar
Ανώνυμος/η 24.5.2012 | 11:26
Ρε παιδιά σοβαρολογείτε τώρα;
Η κατάσταση είναι πάρα πολύ δύσκολη όντως, αλλά wtf; RIP στους ανθρώπους όμως τι έγινε ξαφνικά; Ούτε 2ος παγκόσμιος πόλεμος να γινόταν και να κυνηγούσαν τις μειονότητες οι ναζί!

Συγγνώμη που απαντάω έτσι απότομα, αλλά δεν έφτασε το τέλος του κόσμου για να αυτοκτονεί έτσι ο κόσμος! Δηλαδή πώς να το περιγράψω αλλιώς; Αλλά όσο αρρωστημένη ήταν η κοινωνία μας όλα αυτά τα χρόνια, έτσι και τώρα αντιδρά αρρωστημένα.
avatar
Ανώνυμος/η 24.5.2012 | 12:50
Φιλε ή φιλη και εγω συνφωνω μαζι σου αλλα δυστυχως οσο η κριση βαθαινει , αυτα τα φαινομενα αυξανονται.
avatar
Ανώνυμος/η 24.5.2012 | 15:24
symfono ma ota klais apo thn peina se petane kai sto dromo logo enoikiou h vlepeis ta paidia sou na klaine giati peinane [kai xero prosophka paradeigmata] kai dev sou deinoun kai kamoia rlpida kai sthn oysia xoris na ftais alla epidh oi politikoi thelan na ploytisoun e!!! tora soy girnah to myalo!!!
avatar
Ανώνυμος/η 24.5.2012 | 15:25
Νομίζω πως η αιτία αυτής της κατάστασης που γίνεται όλο και χειρότερη δεν είναι τόσο η κακή οικονομική κατάσταση όσο η έλλειψη προοπτικής για οτιδήποτε και η μιζέρια που είναι διάχυτη στην ατμόσφαιρα. Εκτός απ'όλα τα άλλα μας έκλεψαν και το χαμόγελο μας...
avatar
Ανώνυμος/η 27.5.2012 | 15:06
μα δεν κανουμε και κατι ο ενας για τον αλλον ---για τους αγνωστους ναι ,πχ δινουμε μερικες κονσερβες στα σουπερμαρκετ και αυτο ειναι ολο. Οταν σε ξερουν ομως και φανταζονται οτι ζεις καλυτερα,ειτε γιατι απο αξιοπρεπεια το κρυβεις η επειδη καποιες τρυπουλες βρισκεις και κουτσοβολευεσαι , ορμανε να σε φανε.Εχουμε καταντησει υαινες -- και πριν ειμασταν ζηλοφθονοι, τωρα ομως το κακο εχει παραγινει.
Εμενα αυτο με λυπει περισσοτερο, οτι δεν εχω τη συμπονια κανενος...και μη μου πειτε για pc κλπ,η προ.ι.σταμενη της φιλης μου μας αφηνει να χρησιμοποιουμε τον υπολογιστη της. Να μια συμπαρασταση.
avatar
Ανώνυμος/η 24.5.2012 | 15:49
Σταματήστε να ζείτε στον κόσμο σας. Ο κόσμος πεινάει. Πάρτε το χαμπάρι.
avatar
Ανώνυμος/η 24.5.2012 | 11:41
παρακαλώ να μην γραφτούν πολιτικά σχόλια για τον Τσίπρα τη ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ

η κοινωνία μας έχει φτάσει σε ένα αδιέξοδο κ τα μέλη της δεν μπορούν να κρίνουν σωστά τπτ κατά τη ταπεινή μου γνώμη

προέρχομαι από λαική οικογένεια κ περιτριγυρίζομαι από άτομα που δεν μπορούν να κατανοήσουν κ να κρίνουν αντικειμενικά την όλη κατάσταση
πολλοί εξ αυτών είναι με χρέη παίρνουν ψυχοφάρμακα κ με το ζόρι επιβιώνουν

θέλω να πιστεύω πως δεν θα τους οδηγήσει η κατάσταση σε αυτό το σημείο δηλ το να αυτοκτονήσουν


. . .
avatar
Ανώνυμος/η 27.5.2012 | 15:10
Σε νοιωθω,αντιμετωπιζω το ιδιο και τις νυχτες βλεπω εφιαλτες μ αυτο το θεμα της αυτοκτονιας. Εχω βρει καποιες λυσεις με φιλους στο εξωτερικο αλλα τα δυο ατομα που παιρνουν τα φαρμακα παθαινουν κρισεις πανικου και δεν θελουν ν ακουσουν για αεροπλανο. Βρισκομαι σε αδιεξοδο.
avatar
Ανώνυμος/η 24.5.2012 | 11:45
:(
avatar
Ανώνυμος/η 24.5.2012 | 11:58
Στην πλατεία ΒΑΘΗ και όχι ΒΑΘΗΣ
avatar
Ανώνυμος/η 27.5.2012 | 10:03
Ναι, αυτό είναι το πρόβλημα, αν θα το πούμε βάθης και όχι βαθη.. Πόσο άκυρος είσαι!
avatar
Ανώνυμος/η 24.5.2012 | 12:00
ΤΙ ΝΑ ΠΩ.. ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.. ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΕΝΤΟΝΑ Η ΑΠΟΓΝΩΣΗ..
avatar
Ανώνυμος/η 24.5.2012 | 12:23
...
avatar
Ανώνυμος/η 24.5.2012 | 12:26
Αχ! Θεέ μου!
Τουλάχιστον πέθαναν,καθώς κάποιοι δεν καταφέρνουν ούτε να πεθάνουν.
Πόση απόγνωση.Τόση που σε παραλύει.
avatar
Ανώνυμος/η 24.5.2012 | 12:47
Επίσης λέγεται πλατεία Βάθη. Χωρις "ς".
avatar
Ανώνυμος/η 24.5.2012 | 13:48
Όχι, το σωστό είναι με "ς", Η Βάθη, της Βάθης

Πρόκειται για την πλατεία (της) Βάθης. Από το όνομα Βάθη ή Βάθεια -παλιά αθηναϊκή συνοικία που αναπτύχθηκε γύρω από τη λεκάνη (βαθούλωμα), όπου λίμναζαν τα νερά του χειμάρρου των Τουρκοβουνίων Κυκλοβόρου που κατέληγε στον Κηφισό.
http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=114836
avatar
Ανώνυμος/η 24.5.2012 | 14:06
υπαρχει και η αλλη εκδοχη οτι το ονομα το πηρε απο τον βαθη που ειχε τα χωραφια εκει περα. δεν ξερω ποιο ισχυει. αφου ομως η αξιοτιμη κα μπελλου λεει "βαθης" παω πασο.
κατα τ αλλα δεν ξερω αν προσεξατε αλλα στην πλατεια βαθη(ς) αυτοκτονησαν δυο ανθρωποι...
avatar
Ανώνυμος/η 24.5.2012 | 12:58
an den ginontan ekloges tha ginotan eksegersi.
avatar
Ανώνυμος/η 24.5.2012 | 12:58
τα καθημερινά μας νέα
123