Κοινωνία

H αθώα Παπαχρήστου είχε αναρτήσει φωτογραφία με 45άρι πιστόλι και video «γάμα τον κωλότουρκο»

Κατά τ' αλλά δεν έχει καμία ανάμειξη και είναι μόνο αθλήτρια

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΤΡΟΚΟΗΣ

Λίγες μόλις μέρες πριν την ανάρτηση στο Twitter που προκάλεσε τον αποκλεισμό της Βούλας Παπαχρήστου από τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου, η «αθλήτρια» στις 18 Ιουλίου είχε ανεβάσει στο Twitter τη φωτογραφία ενός πιστολιού στο οποίο είχε πάνω χαραγμένη τη φράση «Μολών Λαβέ».

 

Σαν να μην έφτανε αυτό, την Κυριακή 22 Ιουλίου η Παπαχρήστου δημοσίευσε από το λογαριασμό της ένα video με τον τίτλο «γάμα τον κωλότουρκο» το οποίο δείχνει μια αερομαχία ελληνικού μαχητικού με τουρκικό.

 

 

Ακολουθήστε το LiFO.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

 

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο LiFO.gr

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Εγκαίνια για το νέο Κέντρο Μελανώματος και Καρκίνου Δέρματος που ανακατασκευάστηκε από το Ίδρυμα Ωνάση

Κοινωνία Εγκαίνια για το νέο Κέντρο Μελανώματος και Καρκίνου Δέρματος που ανακατασκευάστηκε από το Ίδρυμα Ωνάση

19.9.2018
Προστασία από τους πιστωτές για δύο ακόμα μήνες για την FOLLI FOLLIE

Κοινωνία Προστασία από τους πιστωτές για δύο ακόμα μήνες για την FOLLI FOLLIE

12.9.2018
Πώς ο Πέτρος και ο Telly, ένα γκέι ζευγάρι που ζει στο Λονδίνο, άλλαξαν μέσω Instagram τη ζωή ενός 16χρονου

Κοινωνία Πώς ο Πέτρος και ο Telly, ένα γκέι ζευγάρι που ζει στο Λονδίνο, άλλαξαν μέσω Instagram τη ζωή ενός 16χρονου

5.9.2018
Οι αόρατοι πρόσφυγες της Ελλάδας

Κοινωνία Οι αόρατοι πρόσφυγες της Ελλάδας

9.7.2018
To Facebook διέγραψε τη σελίδα του βρετανικού ακροδεξιού κόμματος Britain First

Κοινωνία To Facebook διέγραψε τη σελίδα του βρετανικού ακροδεξιού κόμματος Britain First

14.3.2018
Η φρίκη της εθνοκάθαρσης των Ροχίνγκια πλέον είναι ορατή και από το διάστημα

Κοινωνία Η φρίκη της εθνοκάθαρσης των Ροχίνγκια πλέον είναι ορατή και από το διάστημα

12.11.2017
Έρευνα: Όταν σε μια πόλη διεξάγεται μαραθώνιος, αυξάνουν οι θάνατοι από εμφράγματα

Κοινωνία Έρευνα: Όταν σε μια πόλη διεξάγεται μαραθώνιος, αυξάνουν οι θάνατοι από εμφράγματα

11.11.2017
Ανατροπή στην υπόθεση Δασκαλαντωνάκη: Κέρδισαν και στον Άρειο Πάγο τα παιδιά και η σύζυγος του ιδρυτή της Grecotel.

Κοινωνία Ανατροπή στην υπόθεση Δασκαλαντωνάκη: Κέρδισαν και στον Άρειο Πάγο τα παιδιά και η σύζυγος του ιδρυτή της Grecotel.

15.8.2017
Εκτός κινδύνου η 29χρονη που δέχθηκε αδέσποτη σφαίρα στον Κορυδαλλό

Κοινωνία Εκτός κινδύνου η 29χρονη που δέχθηκε αδέσποτη σφαίρα στον Κορυδαλλό

2.8.2017
Ο ΣΥΡΙΖΑ στο Μέγαρο - Φωτογραφίες από την Κεντρική Επιτροπή

Κοινωνία Ο ΣΥΡΙΖΑ στο Μέγαρο - Φωτογραφίες από την Κεντρική Επιτροπή

28.7.2017
17 Σχόλια
12
avatar
aris61 26.7.2012 | 11:22
Βεβαίως και διαφωνώ με το tweet της πρωταθλήτριας. Διαφωνώ όμως επίσης και με την εκπληκτικά αστραπιαία λήψη απόφασης αποπομπής της από την αποστολή. Θεωρώ την απόφαση εξαιρετικά αυστηρή και συμπλεγματική. Η συμβολική τιμωρία της αθλήτριας θα μπορούσε να είναι μια έγγραφη επίπληξη, ενδεχομένως και μια προειδοποίηση. Δεν κόβεις σαν γόρδιο δεσμό τα όνειρα ενός εικοσάχρονου παιδιού, όταν μάλιστα έχει καταλάβει το λάθος του και έχει δημοσίως ζητήσει συγγνώμη. Αυτό είναι πιο ρατσιστικό. Και στο τέλος τέλος, ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθος βαλέτω.
Πι Μπουρλέ 26.7.2012 | 14:24
Αυτά τα εικοσάχρονα παιδιά ωραία εκκολάπτονται.
karmiris 26.7.2012 | 15:51
Ποια εικοσάχρονα ρε παιδιά??? όταν είσαι 23 χρονών, είσαι ολόκληρο γαιδούρι!!! Ήμαρτον...η κοπέλα είναι αμόρφωτη (απλά...)
Maggie 26.7.2012 | 15:40
Ξέρεις, έχουν κοπει σαν γόρδιος δεσμός τα όνειρα χιλιάδων κοριτσιών. Στην ρατσίστρια θα κολλήσουμε; Γιατί; Ένας λόγος παραπάνω να παραδειγματίζονται και οι υπόλοιποι ρατσιστές. Εγώ είμαι αναμάρτητη στο θεμα του ρατσισμού και ρίχνω τον πρώτο λίθο.
avatar
Ανώνυμος/η 30.7.2012 | 17:24
"Ένας λόγος παραπάνω να παραδειγματίζονται και οι υπόλοιποι ρατσιστές." Έτσι μπράβο, τσακίστε, διαλύστε, απαλείψτε όλους τους ρατσιστές και τα παιδιά τους ακόμα, και τους ίδιους τους παππούδες τους. Σόι πάει το βασίλειο, κάντε τους λοβοτομή, κλείστε τους στη Γυάρο, καμία ανοχή στη διαφορετική σκέψη, είμεθα οι μόνοι σωστοί και είμεθα δημοκράται!!

Keep doing the right job!!
Νίκος Λεμπέσης 26.7.2012 | 11:43
Όχι μόνο δεν παραδέχθηκε αλλά μάλιστα προσπάθησε να κρύψει την αλήθεια κλείνοντας βιαστικά τον λογαριασμό της. Λες και δεν θα μαθαίναμε τα χάλια της. Εθνικός ύμνος από γερμανοτσολιάδες να μας έλειπε! Άλλο το "ένα αθώο αστείο" σαν αυτά που λέμε όλοι και άλλο πράγμα "είμαι γερμανοτσολιάς".
avatar
Συμεών 26.7.2012 | 12:01
Σε καμία περίπτωση δεν της άξιζε αυτή η τιμωρία. Λίγη κατανόηση και ανθρωπιά να επιστρατευτεί , οποιοσδήποτε μπορεί να αντιληφθεί τη δυσαναλογία/βαναυσότητα της απόφασης για τον αποκλεισμό της.

setmeloose 26.7.2012 | 12:11
Δεν προλάβατε το DM προς Ηλία Κασιδιάρη την Παρασκευή για Χρόνια Πολλά. Η ειρωνία και ένδειξη πόσο ψεύτικη, ευκαριακή και αβάσιμη είναι η ρατσιστική ιδεολογία είναι ότι η συγκεκριμένη κοπέλα όταν ήθελε αγώνες στα πόδια της, αγωνίστηκε για τη Fenerbahce. Την τούρκικη ομάδα της "ασιατικής" μάλιστα Κων/πόλης.
karmiris 26.7.2012 | 12:43
Εγώ θα πρότεινα να την στέλναμε στην σκοποβολή...Ολυμπιακό άθλημα είναι και αυτό..κρίμα είναι!
avatar
aris61 26.7.2012 | 13:27
Μα αγαπητέ/ή setmeloose οι Τούρκοι είναι φίλοι μας, όπως και οι Γερμανοί άλλωστε. Τώρα αν θέλετε να δείτε το μέγεθος της υποκρισίας του πολιτισμένου κόσμου για ρίξτε μια ματιά εδώ:

http://www.zoosos.gr/article/820/zoologikoi-kepoi-gia-anthropous-phusika-kai-uperxan

Maggie 26.7.2012 | 15:37
H άμεση αποπομπή της αθλήτριας ήταν πιστεύω ένας τρόπος πανυγηρικής αντίδρασης στην ύπαρξη της Χρυσής Αυγής στη βουλή.
Αθλητής δεν είναι μόνο τρέχω, γυμνάζομαι και αγωνίζομαι. Ο κάθε ένας τους κουβαλάει μια ψηφίδα από Ελλάδα σε αυτούς του μεγάλους αγώνες. Είναι η εικόνα μας. Να πάει από κει που ρθε το παλιορατσιστάκι που θέλει και να με εκπροσωπήσει ως Ελληνίδα.

darkwhisper 29.7.2012 | 02:48
To αν ενα σχολιο ειναι ρατσιστικό, δεν έχει να κανει με το ποιος το είπε. Εχει να κανει με το τι γραφτηκε. Μετριο αστειο ήταν, αλλα μεχρι εκει. Από εκεί και πέρα και εβραιους να καιγε, δεν αποκλειστηκε για αυτο. Για αυτό και το υφος του άρθρου είναι κίτρινο. Και όσοι πιστεύουν ότι δικαιως αποκλειστηκε, ειναι φοβισμενα ανθρωπάκια, που θα γίνουν οι αυριανοί ρατσιστές, που θα αποκλεισουν καποιες ομαδες των ανθρωπων, απο καποια δικαιωματα, καθ'όπως τους βολεύει.
avatar
Theo V. 31.7.2012 | 19:34
Είπε "Κωλότουρκο"; Και επίσης για τα κουνούπια του Νείλου; Ρε παιδιά αυτή έπρεπε να την κρεμάσουν στο Σύνταγμα. Τόσο σοβαρά είναι αυτά που είπε.Καλά δε ντρέπεστε λίγο; Τέτοιος λαός δε μας αξίζει υπάρχουμε, απλά είμαστε καραγκιόζηδες που χωρίς να κοιτάμε τι κάνουμε εμείς (εμείς ποτέ δε βρίσαμε...) στήνουμε τον καθένα στον τοίχο. Και όμως ο Κωλότουρκος πήρε τη μισή Κύπρο, έσφαξε χιλιάδες Έλληνες το 1922, μας αναγκάζει να κάνουμε τεράστια έξοδα για εξοπλισμούς, να υπηρετούμε τόσους μήνες στο στρατό κλπ κλπ. Όσο για τα κουνούπια του Νείλου, προτείνω να στείλουμε φυλακή όσους κατασκευάζουν τα εντομοκτόνα. Τους δε μαύρους (ρατσιστικός ο όρος, αλλά όταν είσαι μαύρος πώς διάολο να σε λέω; "το αντίθετο του άσπρου";) θα πρότεινα να τους πάρουν στα σπίτια τους οι μη ρατσιστές, να τους δώσουν δουλειά και φαγητό και έτσι θα είμαστε όλοι χαρούμενοι, αφού κανένας δε θα μας ενοχλεί. Στην περίπτωση αυτή εγώ θα αγαπούσα τους έγχρωμους περίσσοτερο από τους αριστερούς κουλτουριάρηδες που θέλουν να το παίζουν φίλοι των αλλοδαπών, αλλά χωρίς να ενοχλούνται οι ίδιοι, αλλά να τους φορτωθούν οι άλλοι.Τσάμπα μάγκες λοιπόν , που λέει και ο Παγκαλος. Δεν είμαι ρατσιστής, ζω στο εξωτερικό, μου φέρονται καλά, αλλά και εγώ σέβομαι τους νόμους τους, το περιβάλλον τους και πληρώνω τους φόρους μου. Αυτά να κάνουν και εδώ οι ξένοι και δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα. Και αυτοί άνθρωποι του Θεού είναι, πρέπει να ζήσουν. Δεν ήλθαν για να βοηθήσουν τους αριστερούς να το παίζουν κουλτουριάρηδες ώστε να παίρνουν ψήφους εκμεταλλευόμενοι την οικτρή κατάσταση των ξένων.Αν καθε αριστερός βοηθούσε από έναν ξένο, δεν θα είχαμε πρόβλημα. Αντε λοιπόν κύριοι της θεωρίας. Περιμένουμε...
Miss K. 9.11.2012 | 10:12
1. το "μαύρος" δεν είναι ρατσιστικό... το "έγχρωμος" που αναφέρεις πιο κάτω σαν "πολιτικά σωστό¨ είναι πολύ χειρότερο


2. Συμβουλή: Eκεί στο εξωτερικό που είσαι είναι αγόρασε και κανένα βιβλίο ιστορίας, ΟΧΙ από Έλληνα συγγραφέα από ξένο (κατά προτίμηση όχι από μαύρο το αντίθετο... πως το λένε το αντίθετο των μαύρων... δεν θέλω να ακουστώ ρατσίστρια... μμμ.... άχρωμο?)
avatar
zakkr 1.8.2012 | 14:01
Θα πρέπει να βρούμε τους πιλότους που ακούγονται στο βίντεο και να διωχθούν από την πολεμική αεροπορία! Ο ένας λέει "γαμησέ τον" και ο άλλος απαντάει "θα τον ξεσκίσω το μπινέ!" Τέτοιος ρατσισμός πια; Ποιος ο λόγος να εκφράζονται έτσι για τους φίλους μα τους Τούρκους; Απλά είπαν αυτοί οι άγιοι άνθρωποι οι Τούρκοι, που ποτέ δεν μας έχουν πειράξει, να μπουν στον ελληνικό εναέριο χώρο, να μπουν στη πατρίδα μου με το έτσι θέλω! Σιγά τα ωά! Έπρεπε δηλαδή η πολεμική αεροπορία να μπαίνει σε τόσα έξοδα και μάλιστα εν καιρό κρίσης και να τους διώχνει;
Τώρα που το σκέφτομαι πρέπει να καταργήσουμε και το στράτευμα, εθνικιστές και ρατσιστές όλοι τους! Ορκίζονται να φυλλάτουν πίστη στη πατρίδα και να υπερασπίζονται τη σημαία άσε δε που όταν κάνουν ασκήσεις βασικός εχθρός είναι οι Τούρκοι!
12