Καταγγελία για επίθεση της Χ.Α. σε μετανάστη στη λαϊκή του Κολωνού
Κοινωνία

Καταγγελία για επίθεση της Χ.Α. σε μετανάστη στη λαϊκή του Κολωνού

Συγγενή μάλιστα του νεκρού αλλοδαπού στα Πετράλωνα

Επίθεση εναντίον αλλοδαπού μετανάστη από τάγμα εφόδου της Χ.Α. καταγγέλλουν

η Πακιστανική Κοινότητα Ελλάδος και η «Κίνηση ενωμένοι ενάντια στο ρατσισμό και τη φασιστική απειλή».

 

Σύμφωνα με την καταγγελία, η επίθεση έγινε  την Τετάρτη 3 Απριλίου, κατά του εργαζόμενου σε λαϊκές αγορές Γουλάμ Χουσεϊν, συγγενή μάλιστα του δολοφονημένου Σαχζάτ Λουκμάν. Οι χρυσαυγίτες φέρεται να έκαναν πράξη τις απειλές κατόχου άλλου πάγκου στη λαϊκή ο οποίος είχε απειλήσει τον μετανάστη λέγοντάς του: «Είμαι Χρυσή Αυγή και θα διώξουμε όλους τους βρωμομετανάστες από τη χώρα».

 

Οι υπεύθυνοι της λαϊκής του Κολωνού κατήγγειλαν στο Τμήμα Ρατσιστικής Βίας της Ελληνικής Αστυνομίας την επίθεση, ενώ ο Γουλάμ Χουσεϊν κατέθεσε μήνυση και αναγνώρισε το δράστη.

 

Οι δύο φορείς που προέβησαν στην καταγγελία αναφέρουν ότι «η Χρυσή Αυγή έχει επιλέξει πολλές φορές τις λαϊκές αγορές και τα πανηγύρια ως πεδίο ρατσιστικών επιθέσεων από τη Ραφήνα και το Μεσολόγγι μέχρι τη Καλλιθέα και το Κορυδαλλό» ενώ δείχνουν ως βασικούς υπεύθυνους για τις επιθέσεις αυτές  το Μιχαλολιάκο και τον Ηλία Κασιδιάρη «που οργανώνουν τα τάγματα εφόδου, τα διοικούν και τα κατευθύνουν στη δράση». Δηλώνουν τέλος ότι «η θέση τους είναι στη φυλακή και πουθενά αλλού».

 

Ακολουθήστε το LiFO.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

 

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο LiFO.gr

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Εγκαίνια για το νέο Κέντρο Μελανώματος και Καρκίνου Δέρματος που ανακατασκευάστηκε από το Ίδρυμα Ωνάση

Κοινωνία Εγκαίνια για το νέο Κέντρο Μελανώματος και Καρκίνου Δέρματος που ανακατασκευάστηκε από το Ίδρυμα Ωνάση

19.9.2018
Προστασία από τους πιστωτές για δύο ακόμα μήνες για την FOLLI FOLLIE

Κοινωνία Προστασία από τους πιστωτές για δύο ακόμα μήνες για την FOLLI FOLLIE

12.9.2018
Πώς ο Πέτρος και ο Telly, ένα γκέι ζευγάρι που ζει στο Λονδίνο, άλλαξαν μέσω Instagram τη ζωή ενός 16χρονου

Κοινωνία Πώς ο Πέτρος και ο Telly, ένα γκέι ζευγάρι που ζει στο Λονδίνο, άλλαξαν μέσω Instagram τη ζωή ενός 16χρονου

5.9.2018
Οι αόρατοι πρόσφυγες της Ελλάδας

Κοινωνία Οι αόρατοι πρόσφυγες της Ελλάδας

9.7.2018
To Facebook διέγραψε τη σελίδα του βρετανικού ακροδεξιού κόμματος Britain First

Κοινωνία To Facebook διέγραψε τη σελίδα του βρετανικού ακροδεξιού κόμματος Britain First

14.3.2018
Η φρίκη της εθνοκάθαρσης των Ροχίνγκια πλέον είναι ορατή και από το διάστημα

Κοινωνία Η φρίκη της εθνοκάθαρσης των Ροχίνγκια πλέον είναι ορατή και από το διάστημα

12.11.2017
Έρευνα: Όταν σε μια πόλη διεξάγεται μαραθώνιος, αυξάνουν οι θάνατοι από εμφράγματα

Κοινωνία Έρευνα: Όταν σε μια πόλη διεξάγεται μαραθώνιος, αυξάνουν οι θάνατοι από εμφράγματα

11.11.2017
Ανατροπή στην υπόθεση Δασκαλαντωνάκη: Κέρδισαν και στον Άρειο Πάγο τα παιδιά και η σύζυγος του ιδρυτή της Grecotel.

Κοινωνία Ανατροπή στην υπόθεση Δασκαλαντωνάκη: Κέρδισαν και στον Άρειο Πάγο τα παιδιά και η σύζυγος του ιδρυτή της Grecotel.

15.8.2017
Εκτός κινδύνου η 29χρονη που δέχθηκε αδέσποτη σφαίρα στον Κορυδαλλό

Κοινωνία Εκτός κινδύνου η 29χρονη που δέχθηκε αδέσποτη σφαίρα στον Κορυδαλλό

2.8.2017
Ο ΣΥΡΙΖΑ στο Μέγαρο - Φωτογραφίες από την Κεντρική Επιτροπή

Κοινωνία Ο ΣΥΡΙΖΑ στο Μέγαρο - Φωτογραφίες από την Κεντρική Επιτροπή

28.7.2017
18 Σχόλια
avatar
Outliner 6.4.2013 | 03:04
Αγράμματοι φανατικοί, πουλάνε γοητεία σε αγράμματους απελπισμένους. Σε πανηγύρια και λαικές..
avatar
μαριος 6.4.2013 | 13:55
γιατι να το πεις ειρωνικα το πανηγυρια και λαικες και το αγραματους και απελπισμενους? εσυ δηλαδη που εισαι μορφωμενος που πας για ντοματες και ζαρζαβατικα? στο mall?
avatar
Outliner 7.4.2013 | 00:23
Μην αρπάζεσαι, και σε λαικές πηγαίνω και σε πανηγύρια. Απλώς δεν έχω δει χρυσαυγίτες να πουλάνε μούρη σε αλλοδαπούς μικροπωλητές, όταν αυτοί βρίσκονται σε χώρο που διεξάγεται κάποιο φεστιβάλ ή συναυλία, κάπου δηλαδή που μπορεί και να βρουν αντίσταση τριγύρω τους. Θρασύδειλα υποκείμενα. Καταλαβαίνεις?
Exist 6.4.2013 | 13:52
Στα πόσα τέτοια περιστατικά είπαμε ότι σταματάνε να είναι μόνο οι χρυσαυγίτες φασίστες και γινόμαστε και εμείς που τους ανεχόματε;
avatar
thodoris1981 8.4.2013 | 01:46
ναι,άλλος ένας νεκρός προστίθεται στους εκκατοντάδες που έχει σκοτώσει η Χ.Α.,που μετά τους καίει και πετάει τις στάχτες στην θάλασσα,κρατάει μόνο τα δόντια για κομπολόι και δυστηχώς δεν βρίσκουμε τα χιλιάδες πτώματα,θύματα της δολοφονικής συμμορίας
avatar
pagapontis 8.4.2013 | 11:47
πες τα
πες και για τα ανυπαρκτα στρατοπεδα συγκεντρωσης, τους εβραιους που αλληλοκαιγονταςν, τους τσιγγανους που ελληλοεξοντωνοντας
τους ελληνες θεατες που τοποθετησαν μονοι τους βομεβες μεσα στους σινεμαδες που βρισκονταν,
για τον κουσουρη που αυτοτραυματιστηκε σοβαροτατα επιρριπτοντας την ευθυνη στον "περιανδρο'

πες τα μεγαλε πες τα
και αφου ηρεμησης παρε την καινουργια τσοντα της ξανθιας μπας και συνελθεις
avatar
thodoris1981 8.4.2013 | 18:26
παγαπόντι θα σου απαντήσω σαν αριστερός...βάλε κανά τόνο αγράμματε ή στην σπηλιά που μένεις δεν τους έμαθες ποτέ και άκου εκεί βομέβες...και τώρα σοβαρα και μη μου δώσεις εξηγήσεις για τα προηγούμενα αλλά τέτοιες απαντήσεις πέρνω εδώ συνήθως,σου μίλησα εγώ για τους Εβραίους,είπα τιποτα για τους τσιγγάνους,τι μ αραδιάζεις ένα σορό βλακείες?έχεις να απαντήσεις κάτι,έχεις να μου πεις τίποτα για τους νεκρούς μετανάστες που θα πρέπει να είναι πολλοί αφού η Χ.Α. σύμφωνα με σένα σκοτώνει καθημερινά.
Οσο για το μακελιό,δεν μπαίνω,αλλά μπες εσύ γράψε τις ιδέες σου και ας δούμε πόσα θετικά θα έχεις,δεν σε προβληματίζει καθόλου ότι ακόμα κι εδώ έχω τόσα "ναι" στα σχόλιά μου?
και μάλλον την τσόντα με την ξανθιά πρέπει να την έβλεπες όταν μ απαντούσες γιατί άλλα έγραψα εγώ και άλλα μου απαντησες εσύ,πρεπεί να σου πήρε το μυαλό η ξανθιά
Kalliopecon 8.4.2013 | 12:19
βρε γλυκουλη...ειλικρινα, εχω δει τοσα σχολια σου και ακομα απορω: γιατι δεν μπαινεις στο "Μακελειο" μπας και αισθανθεις λιγο πιο οικεια?
btw μαλλον τον Ιουνιο ακουσες για την Χρυση Αυγη πρωτη φορα ε? ελπιζω δλδ αυτα που λες να ειναι προιον αγνοιας και οχι καθαρης βλακειας.....
avatar
thodoris1981 8.4.2013 | 18:40
ευχαριστώ Kalliopecon που με παρακολουθείς..Αν δεν είναι προιόν άγνοιας και είμαι συνειδητοποιημένος είναι εγκλημα για σένα?
εσύ που έχεις τόσες γνώσεις και φαίνεται από το σχόλιο σου ότι έχεις διαβάσει χιλιαδες βιβλία γιατί είναι καθαρή βλακεία,πες μου ένα επιχείρημα μπας κι εγώ ο ανόητος,αγράμματος,που ζω σε σπηλιά και είμαι ουγκ συνειδητοποιήσω το λάθος μου
Kalliopecon 8.4.2013 | 21:10
αχαχαχαχαααα!!!!! εχεις 4 ναι και στοιχημα οτι το ενα ειναι δικο σου!
τεσπα...δεν εχει νοημα να σου παραθεσει κανεις καταλογο με τα εγκληματα της ΧΑ μιας και ολοι οι θυτες τυχαινει απλα να ειναι και "φιλοι" του κομματος το οποιο κατα τ'αλλα δεν φερει καμια ευθυνη. (btw βομβες οντως εβαζε ο wannabe Αρειος Μιχαλολιακος κ εχει εκτισει κ ποινη).
αν μονος σου χρυσε μου δεν βλεπεις το στραβο σε ολη αυτη την πιθηκοσυμμορια, δεν νομιζω πως μπορει να σου αλλαξει κανεις την οπτικη. απλα να ευχεσαι να μην σου βγει ο γιος γκευ.
παντως εγκλημα δεν ειναι...προιον βλακειας σιγουρα.
avatar
thodoris1981 9.4.2013 | 00:23
Kalliopecon,δεν έχει νόημα να κάνεις κατάλογο με τα εγκλήματα της Χ.Α. αλλά πολύ θα ήθελα να δω έναν τέτοιο κατάλογο.Παρόλα αυτά μου αναφέρεις για τις βόμβες που έβαζε ο μιχαλολιακος και αν σε ρωτήσω να μου πεις κι άλλα θα μου πεις για τρεις που πιάσανε στον Βόλο αλλά χωρίς να ξέρεις τι έχουν κάνει,α και για τον Περίανδρο πριν 20 χρόνια..Οταν λες ένα κόμμα εγκληματική οργάνωση πρέπει να έχεις άπειρα τέτοια παραδείγματα,χιλιάδες,όπως εγώ για παράδειγμα όταν λέω ότι οι αναρχικοί είναι δολοφόνοι μπορώ να σου πω δεκάδες περιστατικά μόνο για φέτος,μηπως δεν τα ξέρεις?Αλλά εκεί τα γκαζάκια και οι μολότοφ σου αρέσουν,ειδικά αν τα βάζουν στα γραφεία της Χ.Α.
Εσύ έχεις την εντύπωση ότι όλοι οι Χρυσαγίτες ειναι τετράγωνοι,με μεγάλες κοιλιές που ξέρουν πολεμικές τέχνες,αλλά είναι πολύ χαζό να πιστεύεις ότι πάνω απο το 10% των Ελλήνων είναι έτσι,είναι σαν εγώ επειδή είσαι αριστερή να ισχυρίζομαι ότι πέρνεις ναρκωτικά και πετάς μολότοφ,δεν είναι βλακεία αυτό?
Σου εύχομαι κι εγώ ακριβώς το ίδιο ο γιος σου να γίνει γκευ και να στον κουβαλήσει και σπίτι και να είστε μια ευτυχισμένη οικογένεια
Kalliopecon 9.4.2013 | 03:01
χχαχαχααααααα!!!!!!ποοοοοσο μα ποοοοοοσο πιο τραγικος....
δεν θα σταθω καθολου σε ολα τα κοινοτυπα που γραφεις παραπανω, θα σταθω μονο στο τελευταιο:
"Σου εύχομαι κι εγώ ακριβώς το ίδιο ο γιος σου να γίνει γκευ και να στον κουβαλήσει και σπίτι και να είστε μια ευτυχισμένη οικογένεια" Πηγή: www.lifo.gr

μου εδωσες απλα το επιχειρημα κατα του μιασματος που θελει να λεγεται κομμα.
Υ.Γ.1: εγω δεν σου το ευχηθηκα...ισα-ισα το απευχομαι. οχι για σενα, για το καημενο το παιδι.
Υ.Γ.2: εννοια σου και αν μου τον κουβαλησει σπιτι μια χαρα οικογενεια θα ειμαστε γιατι στα νορμαλ ανθρωπινα οντα κατι τετοιο δεν θα πρεπει να αναιρει το γεγονος οτι ειναι παιδι σου, την αγαπη σου και την εκτιμιση σου...στα νορμαλ παντα ε? τα χρυσαυγουλα δεν πιανονται.
Υ.Γ.3: αγραμματοι μπορει να μην εισαστε ολοι, απαιδευτοι ομως εισαστε ΟΛΟΙ και δεν χανετε ευκαιρια να το δειξετε...

αντε καλες λοβοτομες!
avatar
thodoris1981 9.4.2013 | 16:51
όσες πιθανότητες έχει το παιδί σου να γίνει γκέυ άλλες τόσες έχει να γίνει και χρυσαυγίτης ή το αποκλείεις αυτό?
τότε θέλω να δω πόσο προοδευτική θα είσαι!
avatar
mcmerphy 8.4.2013 | 21:42
μικρο ξερατο της ανθρωπότητας, πιστεύεις ότι θα κάνει καποιος αλλος το λαθος να χασει χρονο μαζι σου?
αντε στη φωλια σου.
ΦΑΣΙΣΤΑ
avatar
thodoris1981 9.4.2013 | 00:37
Οσο για σένα mcmerphy το σχόλιό σου δεν χρειάζεται σχολιασμό,με επιβεβαιώνεις και σ ευχαριστώ..κατά τα άλλα,εγώ είμαι ο φασίστας,ο αγράμματος και ο ουγκ..
avatar
jm-R- 9.4.2013 | 08:38
ακου τωρα τι γινεται
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ εχω βρεθει δυο φορες μπροστα σε επιθεση μισανθρωπων ενατιον ανθρωπων.
μια πολυ παλια οταν ημουν αυτοπτης μαρτυρας στην επιθεση που δεχτηκε ο αλεξης των λαστ ντραιβ κοντα στο μινιον. κυνηγηθηκαν οι 3 ναζιστες οι οποιοι κατεφυγαν στα γραφεια της χα που τοτε ηταν εκει κοντα
την δευτερη στο θησειο μπροστα μου αναιτια 5 τσογλανια -οι δυο με φουτερ χα- επιτεθηκαν και χτυπησαν εναν αφρικανο που πουλουσε τα γνωστα. πριν κανα εξαμηνο. ο κοσμος ειχε παγωσει, μολις συνειδητοποιησε τι εγινε τους εβρισαν, καποιοι φωναξαν την ελασ που ηταν στην ανδριανου, τα καλοποαιδα-αστυνομικοι-πιθανως ψηφοφοροι της συμμοριας απλα ηρθαν , τους πηραν και μετα τους ειδαμε ελευθερους στο γκαζι
νεοναζι
οι επιθεσεις των χαυγιτων ειναι παμπολλες, μελος τους (ο καζακος) δολοφονησε 4 ανθρωπους, πριν κανα διμηνο αλλος σκοτωσε τον ποδηλατη κλπ. τωρα οτι δεν ειναι νεοναζι κλπ οκ και οπως ειπε και ο οδηγος του τανκ που μπηκε στο πολυτεχνειο για τον ανεπαγγελτο φυρερ "και γω μπορει να λεω οτι γμω την μπελουτσι, το θεμα ειναι ποιος με πιστευει"

ξερεις και ο λα καπονε δεν σκοτωσε καποιον, για φοροδιαφυγη μονο πιαστηκε

δεν τα λεω για να πεισω καποιον.
στον ηλιθιο δειχνεις το φεγγαρι και αυτος κοιτα το δαχτυλο
avatar
Ανώνυμος/η 12.4.2013 | 13:38
Τρίτος λογαριασμός του χρήστη που μπαίνει και με όνομα Ελένη Κ. και pagapontis. Θέλω να δω πόσα προφίλ έχεις φτιάξει.
avatar
mcmerphy 10.4.2013 | 17:25
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kKcH3Ri56XU

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑΓΜΑΤΑΣΦΑΛΙΤΕΣ? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΙΤΛΕΡΙΚΟΙ?