Αθήνα: Οι ναύτες έψελναν τον Εθνικό Ύμνο την ώρα του «Χριστός Ανέστη»
Κοινωνία

Αθήνα: Οι ναύτες έψελναν τον Εθνικό Ύμνο την ώρα του «Χριστός Ανέστη»

Οι κάμερες κατέγραψαν την αμηχανία των επισήμων

Ένα περίεργο περιστατικό κατέγραψαν οι κάμερες της ΕΤ-1 στη διάρκεια ης λειτουργίας της Ανάστασης στην Αθήνα. Την ώρα που ο Αρχιεπίσκοπος Ιερώνυμος έψελνε το «Χριστός Ανέστη», ναύτες από το άγημα της Σχολής Ναυτικών Δοκίμων άρχισαν να ψέλνουν τον Εθνικό Ύμνο, προκαλώντας αμηχανία στους επίσημους και στους ιερωμένους.

 

Ακολουθήστε το LiFO.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

 

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο LiFO.gr

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Εγκαίνια για το νέο Κέντρο Μελανώματος και Καρκίνου Δέρματος που ανακατασκευάστηκε από το Ίδρυμα Ωνάση

Κοινωνία Εγκαίνια για το νέο Κέντρο Μελανώματος και Καρκίνου Δέρματος που ανακατασκευάστηκε από το Ίδρυμα Ωνάση

19.9.2018
Προστασία από τους πιστωτές για δύο ακόμα μήνες για την FOLLI FOLLIE

Κοινωνία Προστασία από τους πιστωτές για δύο ακόμα μήνες για την FOLLI FOLLIE

12.9.2018
Πώς ο Πέτρος και ο Telly, ένα γκέι ζευγάρι που ζει στο Λονδίνο, άλλαξαν μέσω Instagram τη ζωή ενός 16χρονου

Κοινωνία Πώς ο Πέτρος και ο Telly, ένα γκέι ζευγάρι που ζει στο Λονδίνο, άλλαξαν μέσω Instagram τη ζωή ενός 16χρονου

5.9.2018
Οι αόρατοι πρόσφυγες της Ελλάδας

Κοινωνία Οι αόρατοι πρόσφυγες της Ελλάδας

9.7.2018
To Facebook διέγραψε τη σελίδα του βρετανικού ακροδεξιού κόμματος Britain First

Κοινωνία To Facebook διέγραψε τη σελίδα του βρετανικού ακροδεξιού κόμματος Britain First

14.3.2018
Η φρίκη της εθνοκάθαρσης των Ροχίνγκια πλέον είναι ορατή και από το διάστημα

Κοινωνία Η φρίκη της εθνοκάθαρσης των Ροχίνγκια πλέον είναι ορατή και από το διάστημα

12.11.2017
Έρευνα: Όταν σε μια πόλη διεξάγεται μαραθώνιος, αυξάνουν οι θάνατοι από εμφράγματα

Κοινωνία Έρευνα: Όταν σε μια πόλη διεξάγεται μαραθώνιος, αυξάνουν οι θάνατοι από εμφράγματα

11.11.2017
Ανατροπή στην υπόθεση Δασκαλαντωνάκη: Κέρδισαν και στον Άρειο Πάγο τα παιδιά και η σύζυγος του ιδρυτή της Grecotel.

Κοινωνία Ανατροπή στην υπόθεση Δασκαλαντωνάκη: Κέρδισαν και στον Άρειο Πάγο τα παιδιά και η σύζυγος του ιδρυτή της Grecotel.

15.8.2017
Εκτός κινδύνου η 29χρονη που δέχθηκε αδέσποτη σφαίρα στον Κορυδαλλό

Κοινωνία Εκτός κινδύνου η 29χρονη που δέχθηκε αδέσποτη σφαίρα στον Κορυδαλλό

2.8.2017
Ο ΣΥΡΙΖΑ στο Μέγαρο - Φωτογραφίες από την Κεντρική Επιτροπή

Κοινωνία Ο ΣΥΡΙΖΑ στο Μέγαρο - Φωτογραφίες από την Κεντρική Επιτροπή

28.7.2017
36 Σχόλια
12
ein Steppenwolf 5.5.2013 | 23:34
Αυτό είχε γίνει [πέρυσι](http://bit.ly/10hlbet). Έγινε _και_ εφέτος ή είναι περσινά νέα ξαναζεσταμένα;
Δον Ιδιώτης 5.5.2013 | 23:36
Έτοιμα τα βλέπω τα παλλικάρια.
Κι ύστερα σου λένε μερικοί έξω απ' το ευρώ και την Ε.Ε. Για να εναλλάσονται στην εξουσία Τσίπρες με στρατηγούς όπως στη Ν. Αμερική...
Ο Νοών... νοείτω 6.5.2013 | 01:14
Ο,τι να ναι...
Δον Ιδιώτης 6.5.2013 | 11:27
Ότι νά'ναι λες ε; Έχεις δίκιο, η δημοκρατία έχει βαθειές ρίζες στην Ελλάδα. Α, ναι και δεν ήμαστε και ρατσιστές...
avatar
Ο Δύσκολος 6.5.2013 | 01:35
Απο πού ψωνίζεις...?
Ο Νοών... νοείτω 6.5.2013 | 15:32
Δον Ιδιώτη όχι μόνο από το συγκεκριμένο σχόλιο αλλά γενικά από τα σχόλια που κάνεις σε διάφορα άρθρα, χωρίς αυτό να σημαίνει πως σε όλα διαφωνώ μαζί σου, όμως έχεις μία πολύ παράξενη-μονόπλευρη οπτική και άποψη για τα πράγματα. Προσπάθησε να διευρύνεις κάπως τους ορίζοντες σου. Εγώ το προσπαθώ. Και συγνώμη...
Δον Ιδιώτης 6.5.2013 | 18:54
Κανένα πρόβλημα Νοών...νοείτω. Απ' τη στιγμή που σχολιάζω στο site της Lifo εννοείται ότι οποιοσδήποτε μπορεί να κρίνει. Για να πω την αλήθεια όμως, δεν βλέπω γιατί η οπτική μου είναι παράξενη και μονόπλευρη, αλλά σημασία έχει να είναι σωστή :P
GeroEko 5.5.2013 | 23:42
αγαπημένο ΠΝ, πάντα μπροστά
to_kerataki_mou 5.5.2013 | 23:52
Έχω την εντύπωση πως και πέρυσι συνέβη ακριβώς το ίδιο πράγμα. Το έψαξα αλλά δεν βρήκα την περσινή αναμετάδοση από την ανάσταση.
ein Steppenwolf 6.5.2013 | 13:05
http://bit.ly/10hlbet
φύρδην μίγδην 6.5.2013 | 00:58
ούτε το χριστός ανέστη μας σώζει ούτε ο εθνικός ύμνος
avatar
Ανώνυμος/η 6.5.2013 | 10:54
Το "Χριστός Ανέστη" μας σώζει. Εσύ θέλεις να σωθείς;
φύρδην μίγδην 6.5.2013 | 13:21
Αν δεν αντιδράσουμε διαφορετικά τίποτα δεν μας σώζει φίλε μου. Ο στρατός εκτός από τον εθνικό ύμνο δεν ξέρει να κάνει τίποτε άλλο όπως φαίνεται.
avatar
grig 6.5.2013 | 01:27
Την "αμηχανία" μάλλον τη διακρίνουν όσοι προσπαθούν να προκαλέσουν "σούσουρο" και μερικά παραπάνω κλικς στις ειδήσεις τους...Καλώς,κακώς είτε είμαστε χριστιανοί,είτε όχι,είτε ελληναράδες πορωμένοι και θεωρούμε ανθέλληνα και μασσώνο τον πατριάρχη,αυτό που έγινε είναι μια διαδικασία που ακολουθείτε μετά από διαταγή του Γ.Ε.Ε.Θ.Α.,να "τραγουδούν" τον εθνικό ύμνο τα αγήματα όταν παιανίζεται από τις πάντες.Και όπως όταν πας Καρρά-Πάολα-Παντελίδη,θα ακούσεις το ίδιο πρόγραμμα,έτσι και μετά το Χριστός Ανέστη,μπαίνει καπάκι εμβατήριο σημαίας από μπάντα και μετά εθνικός ύμνος,αν υπάρχει άγημα τους λένε κάτι στρατόκαυλα με τρικαλινή προφορά και γκαρίλα και τραγουδάνε μαζί.Αυτά...
macuser 6.5.2013 | 02:39
Περίεργο!

Και δεν μπορώ να το χαρακτηρίσω!

Δεν ξέρω αν είναι ανησυχητικό ή ευχάριστο.

Ελπίζω να μην ετοιμάζουν πραξικοπημα!
brother 6.5.2013 | 15:12
οταν το κανει το Ναυτικο λεγεται Κινημα....
TolisAth 6.5.2013 | 03:21
Εθνικισμός και θρησκευτικότητα. Ο χειρότερος συνδυασμός.
LilSchubert 6.5.2013 | 03:45
Βασικά εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί να υπάρχει άγημα στην Ανάσταση,και σε κάθε χριστιανική γιορτή!
Πάντως άλλα αγήματα έχουν παίξει και την Μακεδονία ξακουστή σε τέτοιες γιορτές.

Κιτς τελετή με ενα συνοθήλευμα παπαδαριού,γκλαμουρ και ολίγη δόση εθνικού φρονήματος.Πάμε τώρα για μαγειρίτσα!
Prince Myshkin 6.5.2013 | 10:31
ούτε ένα παρουσιάστε δεν ξέρουν να κάνουν και την έχουν δει δικτάτορες or something
12