Πόλο: Ήττα για Ολυμπιακό στον τελικό του Champions League - Δεν τα κατάφερε στα πέναλτι
Αθλητισμός

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από την ουγγρική Φερεντσβάρος στον τελικό του Champions League σε έναν αγώνα που κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι

Ο Ολυμπιακός έχασε από την ουγγρική Φερεντσβάρος σε έναν δραματικό τελικό για το Champions League του πόλο.

Ο αγώνας που διεξήχθη στο Αννόβερο της Γερμανίας κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι.

To πρώτο οχτάλεπτο έληξε με την ουγγρική ομάδα να προηγείται με 3-1. Στη δεύτερη περίοδο ο Ολυμπιακός συνέχισε να κάνει μέτρια εμφάνιση και έτσ τοι ημίχρονο έληξε με τη Φερεντσβάρος να προηγείται με 8-5. Το τέλος του τρίτου οχταλέπτου βρήκε τις δύο ομάδες να έχουν σημειώσει από επιπλέον 2 τέρματα και το σκορ στο 10-7 υπέρ των Ούγγρων.

Στην τελευταία περίοδο ο Ολυμπιακός έκανε τη μεγάλη ανατροπή, σημείωσε τρία γκολ χωρίς να δεχθεί κανένα και κατάφερε να οδηγήσει το παιχνίδι στα πέναλτι (10-10). Εκεί μετά τα πέντε πρώτα πέναλτι οι δύο ομάδες συνέχισαν να είναι ισόπαλες. Τελικά η Φερεντσβάρος επικράτησε μετά το 6ο πέναλτι με συνολικό σκορ 14-13.

Αθλητισμός

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Γκουαρδιόλα: Θα επιστρέψουμε από τον κορωνοϊό πιο δυνατοί και λίγο πιο χοντροί

Αθλητισμός Γκουαρδιόλα: Θα επιστρέψουμε από τον κορωνοϊό πιο δυνατοί και λίγο πιο χοντροί

30.3.2020
Μπαρτσελόνα: Οι παίκτες δέχθηκαν μείωση μισθών 70% -«Πυρά» κατά της διοίκησης

Αθλητισμός Μπαρτσελόνα: Οι παίκτες δέχθηκαν μείωση μισθών 70% -«Πυρά» κατά της διοίκησης

30.3.2020

Αθλητισμός «Καλύτερα να κολλήσουν τώρα κορωνοϊό»: Η πρόταση σοκ του Μάρκο για τους οδηγούς της Formula 1

30.3.2020
Ολυμπιακοί Αγώνες: Ανακοινώθηκαν οι ημερομηνίες για το καλοκαίρι του 2021

Αθλητισμός Ολυμπιακοί Αγώνες: Ανακοινώθηκαν οι ημερομηνίες για το καλοκαίρι του 2021

30.3.2020

Αθλητισμός Κόμπι Μπράιαντ: 30 χιλ δολ. για την πετσέτα που χρησιμοποίησε στο τελευταίο του παιχνίδι

30.3.2020

Αθλητισμός Γιουβέντους: Παίκτες και προπονητής συμφώνησαν σε «πάγωμα» μισθών -Ύψους 90 εκατ. ευρώ

29.3.2020

Αθλητισμός Τόκιο 2020: Οι Ιάπωνες ζητούν από τις διεθνείς ομοσπονδίες συμμετοχή στο κόστος αναβολής

29.3.2020

Αθλητισμός Τον Ιούλιο του 2021 πιθανώς οι Ολυμπιακοί Αγώνες - Βαρύ πλήγμα για την Ιαπωνία η αναβολή τους

29.3.2020

Αθλητισμός Γιούργκεν Κλοπ: Έκλαψα όταν είδα να τραγουδούν σε νοσοκομείο το «You’ll Never Walk Alone»