ΑΠΕ-ΜΠΕ
Αθλητισμός

Αποκλείστηκε ο Τσιτσιπάς από τον Αλιασίμ στο Λονδίνο

Με 7-5, 6-2 ηττήθηκε από τον Καναδό Φέλιξ Αλιασίμ ο Στέφανος Τσιτσιπάς

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ηττήθηκε με 7-5, 6-2 από τον Καναδό Φέλιξ Αλιασίμ με την πορεία του να σταματά στα προημιτελικά του «Fever-Tree Championships» του Λονδίνου.

Στο πρώτο σετ ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας δημιούργησε διπλό break point στο τρίτο game, αλλά δεν το εκμεταλλεύτηκε.

Έτσι, οι δύο τενίστες κράτησαν το σερβίς τους μέχρι και το 6-5 υπέρ του Αλιασίμ. Ο Καναδός στο επόμενο game έκανε το break στο σερβίς του Στέφανου Τσιτσιπά και έκλεισε το πρώτο σετ με 7-5.

Στο δεύτερο σετ ο Αλιασίμ έκανε γρήγορο break στο πρώτο service game του Τσιτσιπά, ο Έλληνας τενίστας προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς όμως αποτέλεσμα με τον Καναδό να κατακτά το δεύτερο σετ με 6-2.

Σημειώνεται ότι αυτή ήταν η πέμπτη ήττα του Τσιτσιπά από τον Αλιασίμ σε ισάριθμους αγώνες, με τον Έλληνα τενίστα να ετοιμάζεται πλέον για το Γούιμπλεντον που ξεκινά 1η Ιουλίου.

Αθλητισμός

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Αθλητισμός Στέλεχος της ΔΟΕ: «Δεν αποκλείεται η ακύρωση των Ολυμπιακών Αγώνων λόγω κοροναϊού»

26.2.2020

Αθλητισμός UEFA και FIFA υπέγραψαν με την Κυβέρνηση μνημόνιο για το ποδόσφαιρο – Όλα όσα προβλέπει

25.2.2020
Ιαπωνία: Νωρίς να μιλάμε για ακύρωση των Ολυμπιακών αγώνων λόγω κοροναϊού

Αθλητισμός Ιαπωνία: Νωρίς να μιλάμε για ακύρωση των Ολυμπιακών αγώνων λόγω κοροναϊού

25.2.2020

Αθλητισμός Ελληνικό ποδόσφαιρο: Σήμερα υπογράφεται το «μνημόνιο» - Κρίσιμη συνάντηση στο Μαξίμου

25.2.2020

Αθλητισμός Το συγκλονιστικό «αντίο» της Βανέσα στον Κόμπι Μπράιαντ - Το τραγούδι της Beyonce και τα δάκρυα του Τζόρνταν

25.2.2020
Ένας 62χρονος έσπασε το παγκόσμιο ρεκόρ στην άσκηση «σανίδα»

Αθλητισμός Ένας 62χρονος έσπασε το παγκόσμιο ρεκόρ στην άσκηση «σανίδα»

24.2.2020

Αθλητισμός Ο κοροναϊός απειλεί τους Ολυμπιακούς Αγώνες: Τα νέα σενάρια στη «σκιά» της επιδημίας

24.2.2020
Θρίαμβος Τσιτσιπά στη Μασσαλία: Κατέκτησε το τουρνουά χωρίς να χάσει σετ

Αθλητισμός Θρίαμβος Τσιτσιπά στη Μασσαλία: Κατέκτησε το τουρνουά χωρίς να χάσει σετ

23.2.2020
Τόκιο 2020: Αναβλήθηκε η εκπαίδευση των εθελοντών λόγω κοροναϊού

Αθλητισμός Τόκιο 2020: Αναβλήθηκε η εκπαίδευση των εθελοντών λόγω κοροναϊού

22.2.2020

Αθλητισμός Επίθεση στο ταξί των διαιτητών του Παναθηναϊκός - Μπαρτσελόνα, τραυματίστηκε ο Λαμόνικα