Ο Φέντερερ νίκησε τον Ναδάλ στον ημιτελικό του Γουίμπλεντον - Κόντρα σε Τζόκοβιτς στον τελικό
Αθλητισμός

Ο Ρότζερ Φέντερερ νίκησε με 3 - 1 σετ τον Ράφαελ Ναδάλ στον δεύτερο ημιτελικό του φετινού Γουίμπλεντον

Ο Ρότζερ Φέντερερ κέρδισε με 3-1 σετ τον Ράφαελ Ναδάλ σε έναν σπουδαίο αγώνα  και θα παίξει την Κυριακή στον τελικό του Γουίμπλεντον  με αντίπαλο τον Νόβακ Τζόκοβιτς.

Μετά από 3 ώρες και 2 λεπτά ο Ρότζερ Φέντερερ κέρδισε με 7-6 (3), 1-6, 6-3, 6-4 τον Ράφα Ναδάλ στον ημιτελικό του Wimbledon και θα διεκδικήσει την Κυριακή απέναντι στον Νόβακ Τζόκοβιτς τον 9ο τίτλο του σε 12 τελικούς στο Λονδίνο.

Ο Ελβετός θα παίξει στον 31ο τελικό του σε Grand Slam και θα παλέψει με τον Σέρβο ο οποίος τον κέρδισε στους τελικούς του 2014 και του 2015 για τον 21ο τίτλο του σε Grand Slam.

Αθλητισμός

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Στον «αέρα» το EURO 2020: Κίνδυνος μετάθεσης ή αναβολής λόγω κοροναϊού

Αθλητισμός Στον «αέρα» το EURO 2020: Κίνδυνος μετάθεσης ή αναβολής λόγω κοροναϊού

28.2.2020

Αθλητισμός Οργή για ομάδες της Φόρμουλα 1 που θα οδηγήσουν σε προστατευόμενη παραλία της Ολλανδίας

28.2.2020
«Χάλκινη» η Κορακάκη στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Όπλων

Αθλητισμός «Χάλκινη» η Κορακάκη στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Όπλων

28.2.2020

Αθλητισμός Ο Ολυμπιονίκης Μάθιου Μίτσαμ παντρεύτηκε τον σύντροφό του: «Έκλαιγα σε όλη την τελετή»

28.2.2020
Οκταετής αποκλεισμός χρυσού Ολυμπιονίκη που απέφυγε έλεγχο αντιντόπινγκ

Αθλητισμός Οκταετής αποκλεισμός χρυσού Ολυμπιονίκη που απέφυγε έλεγχο αντιντόπινγκ

27.2.2020

Αθλητισμός Κοροναϊός: Κανονικά οι αγώνες το Σαββατοκύριακο - Η ανάρτηση Αυγενάκη στο Twitter