Μουντομπάσκετ: Η Εθνική νίκησε την Τσεχία αλλά δεν πήρε τη διαφορά και αποκλείστηκε
Αθλητισμός

Η Ελλάδα πήρε τη νίκη στο ματς με την Τσεχία για τη δεύτερη φάση ομίλων του Μουντομπάσκετ

Η Εθνική νίκησε την Τσεχία με 84-77 αλλά δεν κατάφερε να πάρει την πολυπόθητη διαφορά για να μπορεί να ελπίζει σε πρόκριση στην επόμενη φάση Μουντομπάσκετ

Στην πρώτη περίοδο η ελληνική ομάδα ξεκίνησε καλά και στο τέλος της προηγήθηκε με 18-12. Στη δεύτερη περίοδο οι Τσέχοι ήταν καλύτεροι και έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 33-32. Στο δεύτερο ημίχρονο η Εθνική Ελλάδας κατάφερε να προηγηθεί με τους 12 πόντους που χρειαζόταν, όμως τελικά οι Τσέχοι μείωσαν τη διαφορά.

Μια κρίσιμη στιγμή του αγώνα ήταν η αποβολή του Γιάννη Αντετοκούνμπο με 5 φάουλ περίπου 6 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Η ελληνική ομάδα έχει γενικότερα παράπονα από τη διαιτησία.

Τα δεκάλεπτα του Ελλάδα-Τσεχία: 18-12, 32-33, 57-49, 84-77

🎰 @Satoransky is dropping more dimes than the Vegas slots! He already has 7 at halftime! #CZEGRE #CzechRepublicGotGame

— Basketball World Cup (@FIBAWC) September 9, 2019

Αθλητισμός

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Μπάγερν Μονάχου: Οι παίκτες επιστρέφουν στις προπονήσεις -Σε μικρά γκρουπ

Αθλητισμός Μπάγερν Μονάχου: Οι παίκτες επιστρέφουν στις προπονήσεις -Σε μικρά γκρουπ

6.4.2020
Αυτοκτόνησε ο γιατρός της Ρεμς - Είχε προσβληθεί από κορωνοϊό

Αθλητισμός Αυτοκτόνησε ο γιατρός της Ρεμς - Είχε προσβληθεί από κορωνοϊό

5.4.2020

Αθλητισμός Η Μάντσεστερ Σίτι θα συνεχίσει να πληρώνει κανονικά το προσωπικό της εν μέσω lockdown

5.4.2020
ΝΒΑ: O Κόμπι Μπράιαντ στο Πάνθεον του Hall of Fame

Αθλητισμός ΝΒΑ: O Κόμπι Μπράιαντ στο Πάνθεον του Hall of Fame

4.4.2020
Συνελήφθη ο Πρίγιοβιτς στο Βελιγράδι - Παραβίασε τα μέτρα κατά του κορωνοϊού

Αθλητισμός Συνελήφθη ο Πρίγιοβιτς στο Βελιγράδι - Παραβίασε τα μέτρα κατά του κορωνοϊού

4.4.2020

Αθλητισμός Γουίμπλεντον: Αποζημίωση 100 εκατ. λιρών για τη ματαίωση, έχει ασφάλεια για πανδημία

3.4.2020
ΑΕΚ: Καρέ- καρέ η πορεία των έργων στο νέο γήπεδο- Από την έναρξη μέχρι σήμερα

Αθλητισμός ΑΕΚ: Καρέ- καρέ η πορεία των έργων στο νέο γήπεδο- Από την έναρξη μέχρι σήμερα

3.4.2020

Αθλητισμός Ολυμπιονίκης τραγουδά «Dreams Don’t Die», για όλους τους αθλητές, μετά την αναβολή των Ολυμπιακών Αγώνων