ΕΡΑ
Αθλητισμός

Τσιτσιπάς: Νίκη και πρόκριση στους «16» του Paris Masters

Με 2-0 σετ ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε τον Αμερικανό Τέιλορ Φριτζ

Στην επόμενη φάση του τουρνουά Masters στο Παρίσι προκρίθηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

Για τον Β΄ γύρο ο Έλληνας πρωταθλητής αντιμετώπισε τον Αμερικανό Τέιλορ Φριτζ, νο 23 στον κόσμο, και δυσκολεύτηκε στο πρώτο σετ, αλλά το πήρε με 7-6 (3), ενώ στο δεύτερο σετ «καθάρισε» πιο εύκολα με 6-3.

Στο 1ο σετ ο Φριτζ προηγήθηκε με 2-1 και 4-3 αλλά ο Τσιτσιπάς ισοφάρισε σε 4-4 και 5-5. Ο Αμερικανός κέρδισε το 11ο γκέιμ (6-5) όμως ο Στέφανος Τσιτσιπάς ισοφάρισε σε 6-6 και οδήγησε το σετ στο τάι μπρέικ. Εκεί προηγήθηκε με 6-1 και κέρδισε με 7-3 αποκτώντας προβάδισμα 1-0 στα σετ. Στο 2ο σετ ο Τσιτσιπάς προηγήθηκε με 2-1 και με μπρέικ με 3-1. Ο Αμερικανός μείωσε σε 4-2 και 5-3 αλλά ο Έλληνας τενίστας «καθάρισε» το σετ και την πρόκριση στο 9ο γκέιμ.

O επόμενος αντίπαλός του Στέφανου Τσιτσιπά θα είναι ο 20χρονος Αυστραλός Αλεξ Ντε Μινόρ, φιναλίστ την περασμένη Κυριακή στη Βασιλεία απέναντι στον Φέντερερ, ή ο Ισπανός Ρομπέρτο Μπαουτίστα Αγούτ.

Αθλητισμός

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Αθλητισμός Γιούργκεν Κλοπ: Έκλαψα όταν είδα να τραγουδούν σε νοσοκομείο το «You’ll Never Walk Alone»

27.3.2020

Αθλητισμός Ο Τζόκοβιτς αγοράζει ιατρικό εξοπλισμό για τη μάχη της Σερβίας κατά του κορωνοϊού

27.3.2020
Η Μπαρτσελόνα ανακοίνωσε μειώσεις μισθών - Αντιδρούν οι παίκτες

Αθλητισμός Η Μπαρτσελόνα ανακοίνωσε μειώσεις μισθών - Αντιδρούν οι παίκτες

27.3.2020
Παίκτης του Άγιαξ που είχε πέσει σε κώμα επέστρεψε σπίτι του 2,5 χρόνια μετά

Αθλητισμός Παίκτης του Άγιαξ που είχε πέσει σε κώμα επέστρεψε σπίτι του 2,5 χρόνια μετά

27.3.2020

Αθλητισμός Super League: Πληροφορίες για κρίσιμη τηλεδιάσκεψη και επανέναρξη του πρωταθλήματος τον Μάϊο

25.3.2020
Αναβλήθηκαν οι Ολυμπιακοί αγώνες για το 2021 -Η ανακοίνωση της ΔΟΕ

Αθλητισμός Αναβλήθηκαν οι Ολυμπιακοί αγώνες για το 2021 -Η ανακοίνωση της ΔΟΕ

24.3.2020
Το άλλο πρόσωπο του Ζοζέ Μουρίνιο- Ετοίμασε πακέτα με τρόφιμα για ηλικιωμένους

Αθλητισμός Το άλλο πρόσωπο του Ζοζέ Μουρίνιο- Ετοίμασε πακέτα με τρόφιμα για ηλικιωμένους

24.3.2020
Αναβολή των Ολυμπιακών αγώνων για το 2021

Αθλητισμός Αναβολή των Ολυμπιακών αγώνων για το 2021

24.3.2020

Αθλητισμός Ολυμπιακοί Αγώνες: Ενδεχομένως σήμερα η επίσημη ανακοίνωση για αναβολή λόγω κορωνοϊού

24.3.2020

Αθλητισμός Κορωνοϊός: Η UEFA ανέβαλε τους τελικούς του Champions League και του Europa League