Πρωταθλητής Ευρώπης ο Λευτέρης Πετρούνιας
Αθλητισμός

Ο Έλληνας γυμναστής επιστρέφει "χρυσός" μετά από μια εντυπωσιακή εμφάνιση

Ο Λευτέρης Πετρούνιας κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στους κρίκους, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα. Ο Έλληνας γυμναστής πραγματοποίησε μια εντυπωσιακή εμφάνιση που του χάρισε την πρωτιά στον τελικό του οργάνου και με 15.866 βαθμούς κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλήμα, που διεξάγεται στο Μονπελιέ.

"Έκανε το σταυρό του, φίλησε τα μπράτσα και τους ώμους, όπως κάνει πάντα, και ξεκίνησε υπό τους ήχους του Ζορμπά που έβαλαν για να τον τιμήσουν οι διοργανωτές. Έκανε τέλεια όλες τις ασκήσεις, έμεινε σωστά σε όλες σε χρόνο και κάρφωσε στην έξοδο. Ήταν τέλειος!" αναφέρει το pamesports.gr για την εμφάνισή του.

Το ασημένιο μετάλλιο "μοιράστηκαν" ο Γάλλος Σαμίρ Αϊτ Σαϊντ και ο Ρώσος Ντενίς Αμπλιαζίν με 15.566β.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Αθλητισμός «Σ’ αγαπάμε»: Αθλητές, καλλιτέχνες και εκατομμύρια θαυμαστές αποχαιρετούν τον Κόμπι Μπράιαντ

Σκοτώθηκε και η κόρη του Κόμπι Μπράιαντ - Ήταν μαζί του στο ελικόπτερο

Αθλητισμός Σκοτώθηκε και η κόρη του Κόμπι Μπράιαντ - Ήταν μαζί του στο ελικόπτερο

26.1.2020

Αθλητισμός Της είχαν πει ότι μπορεί να μην ξαναπερπατούσε, τώρα «κοιτά» τους Ολυμπιακούς Αγώνες